Największa grupa dealerska Krotoski-Cichy się dzieli

30 lipca br. została podpisana umowa regulująca warunki podziału Grupy Krotoski-Cichy, topowego dealera samochodowego w Polsce. Wspólnicy po ponad 30 latach budowania marki zdecydowali się na rozstanie. Powodem podjętej decyzji są rozbieżne plany wobec dalszego rozwoju Grupy. Robert Krotoski i Mirosław Cichy pozostają w biznesie i będą umacniać na rynku swoje firmy w oparciu o własne strategie rozwoju. 

Autoryzowany dealer Koncernu Volkswagena – Grupa Krotoski-Cichy – od wielu lat zajmuje pierwszą pozycję wśród dealerów samochodowych w Polsce. Prężnie się rozwija i bije rekordy w sprzedaży – tylko w ubiegłym roku Grupa sprzedała prawie 25 tys. nowych samochodów, czyli o blisko jedną dziesiątą więcej niż rok wcześniej. Natomiast aut używanych sprzedała ponad 6 tys., co stanowi wzrost z wynikiem 48% w porównaniu do zeszłorocznych wyników Grupy.

Robert Krotoski i Mirosław Cichy stworzyli Grupę Dealerską w połowie lat 80-tych z pasji do samochodów, zaczynając od sprzedaży części, by po ponad 30 latach zarządzać prawie 30 salonami marek takich jak: Volkswagen, Škoda, Seat, Audi oraz Porsche. Pomimo bardzo dobrej kondycji Grupy i wysokich rokowań na przyszłość wspólnicy zdecydowali o rozstaniu.

Robert Krotoski: „Czasami w każdej, nawet najlepszej firmie przychodzi czas na nowy etap. U nas taka potrzeba przyszła po ponad 30 latach. Obaj z moim wspólnikiem podjęliśmy decyzję, że aby iść do przodu i realizować swoje wizje, potrzebujemy iść obok siebie, a nie razem. Decyzyjność grupy ma te wady, że hamuje i nie pozwala na realizacje wszystkich planów, podział otworzy nowe horyzonty do rozwoju zarówno dla mnie, jak i dla Mirka. Grupa Krotoski, którą po podziale będę zarządzał już bez wspólnika, ale z doskonałą kadrą menedżerską, będzie realizować nową strategię rozwoju na najbliższe lata, stawiając na jakość i zadowolenie naszych klientów, nieustannie inwestując w najnowsze technologie. Sport i motoryzacja są nieodłączną częścią życia mojego i mojej rodziny. Jako byli zawodnicy sportów motorowych – kartingu, wyścigów samochodowych, rallycrossu i rajdów wiemy, jak ważna jest jakość serwisu i opieki fachowców nad samochodem. To jest i będzie wyróżnik naszych salonów – najwyższa jakość dla wymagających klientów. Sprzedając najlepsze produkty marek Volkswagen, Škoda, Audi i Porsche, chcemy wyróżniać się sportowym charakterem tych marek. Co więcej, koncentrujemy się teraz na przygotowaniu punktów do obsługi samochodów elektrycznych i pokazania dynamiki tych pojazdów. Do końca 2020 roku będziemy gotowi do ich sprzedaży i serwisu we wszystkich lokalizacjach, a w 2025 roku planujemy by ich udział w sprzedaży Grupy Krotoski wynosił blisko 35%.”

Wspólnicy podzielili się rynkiem i salonami wraz z serwisami rozmieszczonymi na terenie całej Polski. Robert Krotoski przejmuje salony w centralnej i południowej Polsce, a Mirosław Cichy w zachodniej i północno-zachodniej Polsce.
Grupa Krotoski prowadzić będzie salony i serwisy Volkswagena Łódź – Niciarniana, Warszawa Radzymińska, Nadarzyn k. Warszawy, Częstochowa, salon Škody w Częstochowie i serwisy Škody – Łódź Niciarniana, Warszawa Radzymińska, Nadarzyn k. Warszawy, Częstochowa, Audi Łódź – Niciarniana, Audi Centrum Łódź, Warszawa Radzymińska, Wolica k. Warszawy, Częstochowa, salon i serwis Porsche Centrum Łodź.

Salony wchodzące w skład Grupy Krotoski w ostatnich latach zostały wyróżnione przez Volkswagen Group Polska:
– za najlepszą sprzedaż Audi w 2018 roku został nagrodzony salon w Warszawie przy Radzymińskiej,
– za najlepszą sprzedaż Volkswagena, salon w Łodzi,
– za najlepszą sprzedaż samochodów używanych Audi Select: plus również salon w Łodzi.
Warto również wspomnieć, że łódzki oddział Krotoski-Cichy został laureatem prestiżowej nagrody Diamenty Forbesa za zajęcie 3 miejsca z dynamiką wzrostu 43,18%. To tylko niektóre nagrody, którymi może się poszczycić firma.

Na czele zarządu Grupy Krotoski stanął Maciej Foczpański, człowiek, który z firmą jest związany od ponad 13 lat i wie o niej dosłownie wszystko. Robert Krotoski zapewnia, iż pomimo podziału jego firma nadal będzie walczyć o czołówkę wśród liderów, a klienci docenią zmiany, które zostaną wprowadzone z myślą o ich komforcie i satysfakcji z użytkowania aut.

Nowy etap w historii polskiej grupy Krotoski-Cichy z ponad 30-letnią tradycją i sukcesem największego w Polsce dealera samochodowego stał się faktem. Po rozstaniu wspólników jest duża szansa na kontynuację dynamicznego rozwoju rynku przez dwie niezależne Grupy dowodzone już samodzielnie.

Źródło: Grupa Krotoski