Mitsubishi zwiększa produkcję

Firma Mitsubishi Motors ogłosiła plany zwiększenia produkcji modelu XPANDER – minivana segmentu MPV, w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie klientów regionu azjatyckiego ASEAN.

Mitsubishi XPANDER jest produkowany w zakładzie w Bekasi, w Indonezji a eksport rozpoczął się w kwietniu tego roku. W roku fiskalnym 2018 planowano produkcję 100 tys. sztuk, jednak rosnące zapotrzebowanie rynku sprawiło, że produkcję zwiększono do 120 tysięcy sztuk, aby skrócić czas oczekiwania na nowy model. Prowadzona jest stała analiza rynku.

Aby zaspokoić popyt i rozwój eksportu, Mitsubishi Motors planuje nadal zwiększać moce produkcyjne, zmierzając do 150 tys. sztuk XPANDER-a, produkowanych w roku fiskalnym 2019.

Od pierwszego zamówienia w sierpniu 2017 do czerwca 2018 r., przyjęto już ponad 80 tys. zamówień na Mitsubishi XPANDER w Indonezji. W marcu tego roku XPANDER zajął pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży nowych samochodów i uzyskał tytuł Samochodu Roku 2018, przyznawany przez magazyn motoryzacyjny OTOMOTIF.

Źródło: Mitsubishi