Mitsubishi żegna Europę!

Mitsubishi Motors ogłosiło, że w ramach nowego biznesplanu, mającego na celu zmniejszenie strat, zaprzestanie sprzedaży nowych samochodów na rynkach europejskich, gdy tylko wyczerpią się zapasy aktualnie oferowanych modeli. Japońska firma zamierza skupić się na bardziej rentownej sprzedaży swoich aut w Azji Południowo-Wschodniej, Australii i Oceanii.

Ja podaje Automotive News Europe, decyzja zarządu Mitsubishi Motors Corporation ma na celu przede wszystkim zmniejszenie strat, które w obecnym roku finansowym (2020/2021) są szacowane na poziomie 1,33 mld dolarów. Poprzedni rok finansowy także nie był udany dla marki spod znaku trzech diamentów.

Oficjalnie Mitsubishi rozpoczęło sprzedaż aut w Europie w 1975 roku, a w latach 1995-2012 posiadało nawet swoją fabrykę Nedcar w Born na terenie Holandii. Pożegnanie Starego Kontynentu przez Mitsubishi jest częścią przebudowy całego Aliansu Renault Nissan Mitsubishi. To już druga, po Infiniti, japońska marka z Aliansu, która wycofuje się z Europy.

Wygląda więc na to, że ostatnimi nowymi modelami Mitsubishi, które można kupić w Polsce, pozostaną Eclipse Cross oraz Space Star. Do oferty nie trafi już natomiast nowy Outlander, którego premiera zapowiadana jest na przyszły rok.

UPDATE
Już po publikacji materiału otrzymaliśmy komunikat w tej sprawie przesłany przez Generalnego Dystrybutora Mitsubishi Motors w naszym kraju – firmę MMC Car Poland Sp. z o.o., który publikujemy w całości:

Na posiedzeniu zarządu Mitsubishi Motors Corporation w dniu 27 lipca 2020 roku podjęto decyzję o zamrożeniu wprowadzania nowych modeli na rynek europejski.  Sprzedaż istniejących modeli będzie kontynuowana. Dodatkowo, kontynuowane będą działania posprzedażowe i serwisowe dla klientów, którzy korzystają z samochodów i usług Mitsubishi.

Tomasz Szmandra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *