MINI testuje carsharing typu peer-to-peer

MINI wprowadza na rynku hiszpańskim nową usługę carsharing typu peer-to-peer, która pozwala na udostępnianie swojego auta znajomym, członkom rodziny lub współpracownikom za pośrednictwem aplikacji.

Pilotażowy program systemu carsharingu typu peer-to-peer przewidziany jest dla 500 samochodów. Mogą w nim uczestniczyć właściciele aktualnych modeli MINI wyprodukowanych od marca 2018 r. MINI Sharing pozwala właścicielowi auta na dzielenie się swoim MINI z maksymalnie dziesięcioma wybranymi osobami i wyświetlanie dostępności samochodu w kalendarzu aplikacji.

Smartfon, na którym jest zainstalowana aplikacja MINI Sharing App, działa wtedy jak kluczyk samochodowy. Połączenie Bluetooth pomiędzy smartfonem a MINI pozwala otworzyć drzwi auta i uruchomić silnik przyciskiem Start/Stop. Po zakończeniu jazdy, MINI jest parkowane w miejscu uzgodnionym z właścicielem i zamykane za pośrednictwem smartfona. Następnie aplikacja MINI Sharing generuje raport z danymi jazdy potrzebnymi do rozliczenia. Umożliwia to kierowcom płacenie właścicielowi MINI za frajdę z jazdy za pośrednictwem serwisu PayPal.

Źródło: BMW