Mercedes-Benz partnerem Fundacji GOPR

Mercedes-Benz rozpoczyna współpracę z Fundacją GOPR – organizacją, której głównym celem jest propagowanie bezpieczeństwa w górach oraz na zorganizowanych terenach narciarskich. W ramach przeprowadzania szkoleń fundacja otrzyma do użytku Mercedesa Vito 116 CDI Tourer, ze specjalnym wyposażeniem.

Powołana z dniem 18 marca 2016 roku Fundacja GOPR utworzona została na rzecz wspierania i rozwoju Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, od dziesięcioleci niosącego pomoc w górach osobom jej potrzebującym. Powstała również w odpowiedzi na bezpośrednie potrzeby, związane z koniecznością zintensyfikowania działań prewencyjnych, opartych na budowaniu świadomości społecznej, jak również rozwoju edukacji w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i życia w górach oraz na zorganizowanych terenach narciarskich.

Dzięki współpracy między Mercedes-Benz oraz Fundacją GOPR, wsparcie działaniom Fundacji zapewni przygotowany do tego celu Mercedes-Benz Vito Tourer 4×4, który umożliwi nie tylko przewóz sprzętu, lecz przede wszystkim służyć będzie jako zaplecze akcji prowadzonych na rzecz bezpieczeństwa. Fundacja będzie użytkować Mercedesa Vito 116 CDI Tourer, w najwyższej wersji wyposażenia SELECT. Samochód ten, by sprostać górskim warunkom, wyposażony został w mocny i ekonomiczny silnik wysokoprężny o mocy 163 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 380Nm, połączony z siedmiobiegową, automatyczną skrzynią biegów 7G-TRONIC PLUS i napędem 4×4 4MATIC z asystentem zjazdu Downhill Speed Regulation i elektronicznym systemem trakcji 4ETS.

Samochód będzie można spotkać podczas akcji, eventów oraz imprez na terenie całego kraju, m.in. przy stokach narciarskich, galeriach handlowych, deptakach, a nawet przy schroniskach, w których organizowane będą znaczące imprezy górskie.

– „Jestem przekonany, że taka właśnie bezpośrednia i aktywna forma przekazywania treści wzbudzi zainteresowanie oraz uzyska sympatię rzeszy turystów, którzy będą mieli z nami – ratownikami GOPR bezpośredni kontakt w ramach Mobilnego Centrum Edukacyjnego Fundacji GOPR. Naszą misją jest w tym przypadku budowanie świadomości istnienia zagrożeń oraz umiejętności minimalizowania skutków ich wystąpienia. Ogromnie się cieszę i jestem jednocześnie niezwykle dumny, że u swego boku podczas wyruszania w drogę ku tak ważnej dla nas misji, mamy godnego zaufania oraz niezawodnego Partnera, jakim jest Mercedes–Benz” – podkreśla Marcin Kądziołka, Prezes Fundacji GOPR.

Źródło: Mercedes-Benz