Mercedes-Benz osiąga rekordową sprzedaż

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2018 r. Mercedes-Benz sprzedał 1 356 350 samochodów – co stanowi 2,3% wzrost i nowy rekord. Ubiegły miesiąc był drugim najlepszym lipcem w historii marki, ze światową sprzedażą 167 518 sztuk.

W Europie Mercedes-Benz sprzedał w lipcu 65 568 samochodów, co przekłada się na spadek o 13,9%. Wynik 542 358 aut dostarczonych od stycznia plasuje się nieznacznie poniżej bardzo wysokiej liczby dostaw w analogicznym okresie 2017 r. (-3,2%). W rodzimych Niemczech Mercedes-Benz od początku roku przekazał klientom 173 721 pojazdów osobowych (-2,7%). Więcej niż kiedykolwiek wcześniej aut marki dostarczono w tym okresie we Francji, Hiszpanii, Szwecji, Polsce i Danii.

W lipcu br. sprzedaż Klasy S Limuzyna wzrosła o 16,5%, do 4906 sztuk.W Niemczech, na jednym z największych rynków zbytu tego modelu, zanotowany wynik był dwukrotnie wyższy względem analogicznego miesiąca sprzed roku, a w Japonii „przebił” go ponad czterokrotnie. Od stycznia do lipca br. na całym świecie dostarczono ponad 48 000 egzemplarz Klasy S Limuzyna (+26,3%). Z kolei Mercedes-Maybach Klasy S w okresie od początku roku ustanowił nowy rekord sprzedaży.

W minionym miesiącu Limuzyna i Kombi Klasy C na całym świecie zanotowały sprzedaż 29 298 sztuk (-9,9%). Chociaż region Azji i Pacyfiku czeka jeszcze na wprowadzenie odnowionych modeli, klienci w Chinach niezmiennie chętnie wybierają Klasę C. Limuzyna i Kombi Klasy C ustanowiły tam nowe rekordy sprzedaż, zarówno w lipcu, jak i w pierwszych siedmiu miesiącach roku. Szczególnie popularna wśród nabywców z Państwa Środka była Klasa C Limuzyna z długim rozstawem osi.

SUV-y Mercedesa w okresie styczeń-lipiec osiągnęły najlepszą sprzedaż jednostkową w historii. Na całym świecie dostarczono wówczas 484 275 egzemplarzy modeli SUV z gwiazdą, co stanowi wzrost o 7,7%. To między innymi zasługa GLC i GLC Coupé, które odnotowały rekordową sprzedażi w lipcu, i w okresie od początku roku.

W ubiegłym miesiącu marka smart dostarczyła klientom na całym świecie 11 404 samochody, o 11,1% więcej niż przed rokiem.

Źródło: Daimler AG