Medicover testuje Nissana Leaf

Rozwój elektromobilności wszedł w kolejną fazę rozwoju. Można to było zobaczyć zarówno na marcowych targach w Genewie jak i ostatnio w Poznaniu. Każdy z liczących się producentów przedstawił swoją propozycję pojazdów elektrycznych. Zmieniająca się branża motoryzacyjna i wymagania legislacyjne wręcz zmuszają do rozpatrzenia propozycji zakupu samochodu na „prąd” także fleet managerów. Będzie się to wiązać z przestawieniem na nowy model zarządzania flotą w wielu firmach.

Przez najbliższe dwa tygodnie wspólnie z firmą Medicover Sp. z o.o. będzie kontynuowany test flotowy najnowszego modelu Nissan Leaf. Pierwsza część testu realizowana była przez zespół platformy EV Fleet trzy miesiące temu. Zaplanowano wyjazd na dwa spotkania biznesowe do Gdańska i Gdyni. Tym razem odbędzie się on na terenie Warszawy i jej okolicach.

W czasie testu pojazd trafi do dwóch działów: administracyjnego i sprzedaży. Pracownicy naszego partnera będą mieli okazję zapoznać się nie tylko z najnowszą technologią oferowaną przez markę Nissan, ale również będą zmuszeni poradzić sobie po raz pierwszy bez karty paliwowej. W zamian dostaną kartę do punktów ładowania pojazdów elektrycznych należących do firmy GreenWay Polska. Będzie to wymagało innego planowania codziennej pracy i tras.

 – Medicover w Polsce od ponad 20 lat zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną, obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, stomatologię oraz  kompleksową opiekę szpitalną. Będąc jednym z liderów usług medycznych w Polsce promujemy wśród swoich pracowników postawy proekologiczne.

W swojej działalności na rzecz ochrony środowiska skupiamy się nie tylko na wprowadzeniu do naszej polityki kryterium emisji szkodliwych substancji przy zakupie nowych pojazdów. Podejmujemy również wiele inicjatyw związanych ze szkoleniem z ecodrivingu oraz poprawą bezpieczeństwa naszych kierowców. Nasze inicjatywy nie ograniczają się tylko do działań flotowych. Zachęcamy naszych pracowników, aby w okresie letnim korzystali z alternatywnych środków transportu, np. z rowerów oraz motywujemy do prowadzenia aktywnego trybu życia.

Udział w testach idealnie wpisuje się w obraz naszych działań i jest częścią wizji naszej firmy, innowacyjnej i proekologicznej. Nowe źródła napędów w samochodach to przyszłość. W ten sposób chcemy promować i budować postawy odpowiedzialnego korzystania ze środowiska i upowszechniam świadomość wśród pracowników na temat indywidualnego wpływu na otoczenie  – powiedział Tomasz Bednarski, Koordynator ds. floty i telekomunikacji

Budowana platforma EV Fleet połączy wszystkich uczestników branży elektromobility w ramach jednolitego systemu informatycznego i aplikacji wyposażonej w funkcję prognozowania. Dzięki inteligentnym algorytmom system EV FLEET połączy i przeanalizuje najróżniejsze źródła danych.

Łącząc informacje o pojazdach we flocie, punktach ładowania, kierowcach i zleceniu oraz nakładając na nie dane zewnętrzne dotyczące np. natężenia ruchu, warunków atmosferycznych i nawigacyjne w niedalekiej przyszłości pozwoli optymalizować nie tylko parametry fizyczne jak długość trasy czy czas, ale i szereg parametrów biznesowych. W procesie opracowywania i optymalizacji systemu położono nacisk na jego efektywność ekonomiczną. Rozwiązanie to pozwoli na wyraźną poprawę procesów, przyczyniając się do znacznego zwiększenia efektywności i przejrzystości całego ekosystemu branży elektromobilności.

Bardzo się cieszę, że firma Medicover Sp. z o.o. zdecydowała się wspólnie z nami przeprowadzić test pojazdu elektrycznego Nissan Leaf. Bardzo nam zależy, aby przy budowie platformy EV Fleet przeanalizować odpowiedni dobór kryteriów i parametrów eksploatacyjnych związanych z zarządzaniem flotą opartą o pojazdy elektryczne. Każdą z funkcjonalności chcemy prototypować z naszymi partnerami w warunkach rzeczywistych. Bardzo liczymy na konstruktywne wnioski osób, które będą eksploatowały te pojazdy w trakcie trwania projektu – powiedział Daniel K. Węgrzynek, Prezes Zarządu ANG Sp. z o.o.

Wspólnie podjęte działania mają dać odpowiedź na zasadność zakupu tego typu pojazdów.

Partnerem medialnym projektu jest magazyn Menadżer Floty, na łamach którego będzie opublikowany artykuł z testu.

Informacje o projekcie:

EV FLEET – innowacyjna platforma realizowana przez firmę ANG Sp. z o.o. dedykowany flotom opartym o pojazdy elektryczne wszystkich segmentów, wspierający firmy w optymalizacji kosztów, w zarządzaniu i zapewniający jej pełną mobilność, poprzez stworzenie warstwy integrującej działające na rynku całej Europy systemy ładowania i płatności. Rozwiązanie to pozwali na wyraźną poprawę procesów, przyczyniając się do znacznego zwiększenia efektywności i przejrzystości całego ekosystemu.

Dostęp do sieci ładowarek z możliwością rejestracji, rezerwacji i dokonywania płatności ułatwi planowanie trasy zarówno klientom biznesowym jak również użytkownikom indywidualnym. Rozwiązanie budowane przez doświadczonych w branży specjalistów i ekspertów z kilkunastoletnim stażem w globalnych markach.

Informacje o firmie:

Firma ANG Sp. z o.o. jest spółką technologiczną, której historia wywodzi się z prowadzonych wcześniej specjalistycznych usług doradztwa i szkoleń podmiotów związanych z rynkiem branży automotive. W oparciu o zdobyte doświadczenie i wiedzę w 2018 roku Zarząd podjął decyzję o przekształcaniu firmy w spółkę technologiczną. Głównym celem jest w tym momencie (poza działalnością szkoleniowo – doradczą) tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla branży motoryzacyjnej. W tym celu rozpoczęty został proces tworzenia własnego działu badawczo – rozwojowego, który ma zakończyć się w 2021 – 2022r.

W ramach realizacji innowacyjnych projektów spółka pracuje nad produktem nowej generacji dla branży motoryzacyjnej, ubezpieczeniowej i finansowej pod nazwą Auto – Net System.

Spółka realizuje się również w obszarze CSR wspierając młodych inżynierów oraz organizując projekty wspierające bezpieczeństwo na drogach.