Mazda wprowadza integrację z Apple CarPlay i Android Auto

Multimedialny system rozrywki i łączności MZD Connect, w który wyposażone są wszystkie nowe samochody Mazda, otrzymał możliwość integracji z aplikacjami Apple CarPlay oraz Android Auto.

Dostęp do funkcji telefonu, wysyłanie i odbieranie wiadomości, odtwarzanie plików audio oraz korzystanie z nawigacji w telefonie podczas jazdy samochodem będzie swobodniejsze i wygodniejsze.

Wszyscy posiadacze samochodów Mazda, wyposażonych w system MZD Connect, mogą teraz skorzystać z opcji aktualizacji systemu, bazując na aplikacji Apple CarPlay oraz Android Auto. Interfejs obu rozwiązań może być obsługiwany za pośrednictwem systemu sterowania HMI (pokrętło wielofunkcyjne). Dodatkowo, istnieje możliwość obsługi Apple CarPlay z poziomu ekranu dotykowego systemu MZD Connect (obsługa dotykowa dostępna jest tylko na postoju). By korzystać z zalet Android Auto wystarczy smartfon z Androidem w wersji 5.0 lub nowszej oraz aplikacja Android Auto zainstalowana na smartfonie (aplikacja nie jest aktualnie dostępna oficjalnie w sklepie Google Play). Apple CarPlay dostępny jest dla urządzeń iPhone 5.0 lub nowszych, z zainstalowanym systemem iOS w wersji 7.1 lub wyższej.

Od 13 sierpnia 2018 roku aktualizacje zarówno oprogramowania, jak i samych systemów komunikacji będą dostępne opcjonalnie zarówno dla najnowszych, jak i wcześniej już sprzedawanych modeli Mazdy, o ile wyposażone są w system multimedialny MZD Connect.

Źródło: Mazda