Marka MG powróci do Europy. W planach elektryczne coupe o zasięgu 500 km

W 2019 roku możemy spodziewać się nie byle jakiego powrotu marki MG na rynek Starego Kontynentu. W reaktywacji marki „Morris Garage” ma pomóc nowy model o nadwoziu coupe, w dodatku napędzany silnikiem elektrycznym.

Brytyjska marka została przejęta przez chińskiego producenta samochodów Saic w 2005 roku. Po wielu latach nieobecności na rynku europejskim, właściciele praw do marki MG zdecydowali się na jej wskrzeszenie. W 2019 roku samochody tej marki będzie można ponownie nabyć na Starym Kontynencie, jednak już w zupełnie innej formule. MG ma bowiem zamiar postawić w Europie na sprzedaż sportowych modeli, wyposażonych w napęd elektryczny. Bazę ma stanowić auto o nadwoziu coupe, zaprezentowane podczas salonu samochodowego w Szanghaju – koncept E-Motion, gwarantujący zasięg 500 km na jednym ładowaniu.

Obok tego modelu Saic, właściciel MG, ma wprowadzić na rynek europejski markę oferującą pojazdy komercyjne serii LCV Maxus, począwszy od modelu EV80, który będzie również zasilany silnikiem elektrycznym.

Źródło: Menadżer Floty (jab)