LEXUS ES najoszczędniejszy według ADAC

Najnowsza seria testów zużycia paliwa i emisji spalin ADAC Ecotest 2019 potwierdziła, że napęd hybrydowy czwartej generacji to oszczędna i ekologiczna technologia. Lexus ES 300h okazał się liderem w klasie wyższej średniej – jako jedyny przedstawiciel tego segmentu otrzymał w ADAC Ecotest 2019 cztery gwiazdki na pięć możliwych.

Pod względem emisji CO2, która bezpośrednio wskazuje na zużycie paliwa, ES uzyskał wyjątkowo dobre wyniki. W badaniu ADAC średnie spalanie wyniosło jedynie 5,5 l/100 km. Jest to uśredniony wynik, uzyskany podczas testów drogowych i laboratoryjnych. W miejskich warunkach, które pozwalają w pełni wykorzystać atuty napędu hybrydowego, Lexus ES zużył tylko 4,3 l/100 km.

Nowy ES 300h zadebiutował w Europie na początku 2019 roku. Jego samoładujący się napęd hybrydowy składa się z superwydajnego, 2,5-litrowego silnika benzynowego oraz ze wspierającego go motoru elektrycznego. Ich łączna moc to 218 KM (160 kW).

Samoładujące się hybrydy Lexusa poruszają się w bezemisyjnym trybie elektrycznym przez połowę czasu jazdy w miejskich warunkach – bez względu na długość trasy i bez potrzeby ładowania baterii trakcyjnej z zewnętrznej sieci.

Począwszy od 2003 roku ADAC Ecotest pomaga konsumentom całościowo ocenić samochody pod względem wpływu na środowisko. Każdy testowany samochód otrzymuje określoną liczbę gwiazdek w zależności od emisji dwutlenku węgla oraz zanieczyszczeń objętych ustawowymi ograniczeniami, takich jak tlenek węgla, węglowodory, tlenki azotu i cząstki stałe. W testach ADAC wszystkie rodzaje napędów i paliw są oceniane w ten sam sposób.