Kłopoty sprzedażowe Tesli?

Agencja Routera powołując się na informacje chińskiego stowarzyszenia samochodów osobowych (CPCA) podała, że sprzedaż samochodów Tesli spadła o 70 proc. w stosunku rok do roku. Przedstawiciele firmy jednak temu zaprzeczają.

Według uzyskanych z chińskiego stowarzyszenia samochodów osobowych przez agencję Routera, dane wskazują, że Tesla sprzedała w październiku jedynie 211 pojazdów. W minionym miesiącu firma Elona Muska ostrzegała, że zmaga się z dużymi problemami sprzedażowymi na terenie Chin, a wojna handlowa z USA może wymusić przyśpieszenie planowanej budowy Gigafactory w Szanghaju.

Ogłoszona we wtorek informacja od razu odbiła się na notowaniach giełdowych koncernu. Przed południem czasu nowojorskiego wartość akcji Tesli na giełdzie NasdaqGS spadła o 2,5 proc. względem poniedziałkowego zamknięcia. Jednak w momencie zdementowania przez firmę tych informacji, notowania wróciły do normy. Do tej pory Tesla nie przedstawiła danych sprzedażowych na poszczególnych rynkach.

Pomimo rosnącego sektora samochodów elektrycznych całkowita sprzedaż samochodów w Chinach mocno zwolniła w drugiej połowie 2018 r. Rynek jest blisko pierwszego spadku rocznej sprzedaży od niemal trzydziestu lat – poinformowała agencja Reutera.

Źródło: wnp.pl