Kia sprzeda Uberowi 30 tys. elektrycznych aut

Kia Europe i Uber ogłosiły rozpoczęcie współpracy na rzecz rozwoju elektromobilności, która zdaniem firm przyspieszy wdrażanie w Europie zaawansowanych samochodów elektrycznych o zerowej emisji. Projekt przewiduje wprowadzenie do 2025 roku do floty pojazdów Ubera 30 tys. samochodów elektrycznych Kia (m.in. modeli e-Niro oraz e-Soul), które będą obsługiwały klientów na przynajmniej 20 europejskich rynkach.

Uber, jako jeden z wiodących dostawców usług mobilnych w Europie, dąży do zdecydowanego ograniczenia emisji dwutlenku węgla przez flotę swoich samochodów. Do 2030 roku firma planuje stać się dostawcą mobilności o zerowej emisji. Aby tak się stało, do 2025 roku Uber przewiduje zapotrzebowanie na nawet 130.000 samochodów typu BEV, które będą jeździć po ulicach największych miast Europy – w tym Londynu, Paryża i Amsterdamu.

Kia i Uber wzmocnią strategiczny sojusz i zaoferują zaawansowane technologicznie samochody typu BEV na nie mniej niż 20 europejskich rynkach. W ramach szerokiego zakresu współpracy, opracują wspólne kampanie marketingowe i edukacyjne, które będą promować samochody typu BEV wśród kierowców Ubera. Kia będzie oferować również jazdy próbne, aby kierowcy osobiście mogli zapoznać się z elektrycznymi modelami marki Kia o zerowej emisji.

– Współpraca z firmą Uber zwiastuje kolejny ważny kamień milowy dotyczący samochodów typu BEV i zrównoważonej mobilności o zerowej emisji w Europie. Zapewnienie czystego powietrza w zatłoczonych centrach miast – a także sprawienie, że będą one wolne od hałasu powodowanego przez samochody – jest naszym priorytetem. Współpraca z firmą Uber to ważny krok w realizacji tego celu. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zaoferować jej zaawansowaną gamę samochodów typu BEV, począwszy od e-Niro i e-Soul’a – powiedział Jason Jeong, prezes Kia Europe.

Rozwój marki Kia koncentruje się na popularyzacji samochodów typu BEV, które są kluczowym elementem transformacji firmy. Szczegółowo opisuje ją „Plan S”. Do 2026 roku Kia planuje wzmocnić gamę samochodów elektrycznych na świecie poprzez wprowadzenie 11 nowych modeli typu BEV. Siedem z nich będzie opracowanych na zaawansowanej platformie E-GMP. Wśród nich znajdą się hatchbacki, SUV-y i samochody wielofunkcyjne, które będą należeć do różnych segmentów. Wszystkie będą mieć duży zasięg i obsługiwać szybkie ładowanie.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *