Jorge Diez szefem Europejskiego Ośrodka Designu Mitsubishi Motors

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła, że Jorge Diez został szefem Mitsubishi Motors Europe Design (MMED) w Niemczech, a także wiceprezesem Mitsubishi Motors R&D Europe (MRDE).

Jorge Diez jest absolwentem Royal College of Art w Londynie. Ma ponad 18-letnie doświadczenie w Volkswagen Group, gdzie był szefem działu projektowania nadwozi w Seacie i szefem działu motoryzacyjnego w Audi Konzept Design w Monachium.

Podczas swojej kariery Jorge był odpowiedzialny za projektowanie takich modeli jak Seat Leon, 20V20, Audi A7 i Audi TT. W 2007 roku Audi TT otrzymało tytuł World Car Design of the Year.

„Miło mi poinformować, że Jorge Diez dołącza do naszego zespołu projektowego i będzie nim kierował w Europie” – powiedział Tsunehiro Kunimoto, wiceprezes działu projektowego MMC. „Jest osobą, która potrafi połączyć strategiczne myślenie z kreatywnym przywództwem. Z niecierpliwością czekam na zwiększenie kreatywności i jakości w projektowaniu przyszłych modeli Mitsubishi, które będą powstawać w ramach rozwoju naszego europejskiego oddziału.”

O Mitsubishi Motors Europe Design
Założony w 2014 roku dział Mitsubishi Motors Europe Design jest jednym z globalnych studiów projektowych MMC, które ściśle współpracuje z innymi globalnymi studiami projektowymi w Tokio i Okazaki. Międzynarodowy zespół opracowuje zarówno prototypowe, jak i produkcyjne projekty pojazdów mając na uwadze potrzeby i punkt widzenia europejskich klientów. Oddział wyposażony w najbardziej zaawansowane narzędzia jest w stanie stworzyć pełnowymiarowe modele i projekty.

Źródło: Mitsubishi