Iveco przekazało zamówione ciągniki siodłowe firmie Don Trucking

Iveco Poland przekazało zamówione przez firmę Don Trucking ciągniki siodłowe Iveco Stralis Natural Power o mocy 460 KM. Tym samym firma Don Trucking uzupełniła swoją dotychczasową flotę pojazdów z silnikami wysokoprężnymi, o nowe pojazdy Stralis Natural Power (NP) przeznaczone do logistyki na terenie całej Europy. 

IvecoPoland przekazało zamówione przez firmę Don Trucking 20 sztuk ciągników siodłowych Stralis Natural Power o mocy 460 KM wyposażone w najnowocześniejszy układ napędowy wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny (Liquid Natural Gas – LNG). Uroczyste przekazanie odbyło się w dniu 06 października 2018 roku w siedzibie dealera Iveco Gibas Service Center w Pile. Dostarczone pojazdy zasiliły flotę klienta. Teraz jest w niej 160 jednostek.

W ramach umowy pakietowej z Iveco Poland, zostanie także wybudowana stacja tankowania gazu LNG w siedzibie firmy Don Trucking w Bydgoszczy. Stacja tankowania zostanie użyczona odbiorcy na okres 5-ciu lat .

Podczas uroczystości przekazania obecni byli przedstawiciele stron: Dariusz Nawrotek – Dyrektor zarządzający w Polsce Don Trucking wraz z zespołem kierowców oraz Marcin Piluchowski – Busimess Line Heavy Manager Iveco, Jakub Dolaniecki – Direct Sales Manager Iveco, Bartosz Olszewski – K.A. Manager Iveco oraz Robert Gibas – Właściciel Gibas Service Center.

Dostarczone pojazdy Iveco Stralis zostały wyposażone w podwójne zbiorniki LNG o łącznej objętości 389 kg (1080 litrów). Oferują rozwiązania technologiczne sprawdzające się w usługach liniowych klienta.

Dariusz Nawrotek, dyrektor zarządzający Don Trucking: „Za naszą decyzją stoi kilka elementów. Po pierwsze, zmienia się klimat wokół transportu, a napędy które cechuje obniżona emisja gazów wreszcie otrzymują wsparcie od decydentów i zaczynają się przebijać do realiów operacji transportowych. Po drugie, Iveco zaoferowało nam pakiet mający prowadzić nie tylko do  przewozów ekologicznych, ale i do opłacalnych. Ekologia i ekonomia w tym przypadku się spotykają. Następnie, widzimy rozwój infrastruktury czyli sieci stacji tankowania. Poza tą stacją, którą stworzymy w Bydgoszczy,  planowane  są inne, publiczne,  jak w Bielanach Wrocławskich i na S1 na Śląsku. Dodatkowo powstają stacje za granicą np. uruchomione stacje w Hamburgu i Berlinie”.