Grupa Volkswagen musi zmodyfikować plany produkcyjne

Poprawa sytuacji na rynku nowych samochodów spowodowała braki w dostawach półprzewodników. W związku z tym Grupa Volkswagen musi zmodyfikować plany produkcyjne. Problem z dostępnością półprzewodników powoduje ograniczenia produkcji samochodów w Chinach, Ameryce Północnej i w Europie. Ograniczenia dotyczą modeli skonstruowanych na platformie MQB marek: Volkswagen, Škoda, Seat i częściowo Audi.

Bardzo duże ograniczenie dostaw półprzewodników na świecie spowodowało u różnych producentów znaczne zmniejszenie produkcji samochodów. Z powodu pandemii Covid-19 i wynikającego z niej spadku sprzedaży w przemyśle samochodowym najwięksi dostawcy półprzewodników przestawili produkcję zaspokajając potrzeby innych branż, np. elektroniki użytkowej. Jednak sytuacja na rynku samochodowym znacznie się poprawiła i branża motoryzacyjna, w tym Grupa Volkswagen, zmaga się z brakiem wymaganych komponentów elektronicznych.

Koncern Volkswagen został z tego powodu zmuszony do skorygowania planów produkcyjnych w pierwszym kwartale 2021 roku w poszczególnych zakładach w Chinach, Ameryce Północnej i w Europie. Ograniczenia dotyczą modeli skonstruowanych na platformie MQB, należących do marek Volkswagen Samochody Osobowe, Volkswagen Samochody Dostawcze, Škoda, Seat oraz w pewnym stopniu Audi. Analizowane są różne możliwości zmniejszenia skutków ograniczonych dostaw i zmniejszenia liczby samochodów, których problem dotyczy.

Murat Aksel, desygnowany na stanowisko członka Zarządu ds. Zakupów w koncernie, stwierdził: Do tej pory dzięki znakomitemu zarządzaniu dostawami i produkcją dobrze radziliśmy sobie z kryzysem. Teraz odczuwamy skutki braków na światowym rynku półprzewodników. Robimy wszystko, żeby ograniczenia w produkcji były jak najmniejsze i by móc jak najszybciej dostarczyć samochody naszym klientom.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *