Grupa Motoricus S.A. wzmacnia swoją pozycję

Motoricus kojarzony jest przede wszystkim z siecią serwisów. Jednak całą Grupę tworzy o wiele więcej firm. Teraz spółka akcyjna urośnie w siłę, dzięki przejęciu firmy KAZ Dystrybucja.

Obecnie pod tym szyldem Grupy Motoricus działają m.in.:

·Motoricus.com – sklep internetowy oraz dostawca akcesoriów samochodowych w kanale e-commerce;

·Motoricus Service – spółka odpowiedzialna za rozwój sieci serwisów własnych i franczyzowych pod marką Motoricus.com oraz sprzedaż detaliczną artykułów motoryzacyjnych;

·Aaltonen – dystrybutor  akcesoriów motoryzacyjnych oraz spółka świadcząca usługi z zakresu obsługi logistycznej pozostałych firm w Grupie;

·MotoricusAGRO – bezpośrednia sprzedaż opon, oleju, akumulatorów oraz innych akcesoriów motoryzacyjnych dla rolnictwa;

·HBZ – agencja interaktywna świadcząca usługi z zakresu e-commerce, e-marketingu, e-PR oraz kreacji multimedialnej;

·Grist99 – profesjonalna agencja poligraficzna wyspecjalizowana w produkcji druków reklamowych.

Umowa podpisana w ostatnim czasie sprawiła, że Grupa Motoricus S.A. przejęła 100% udziałów wydzielonej części przedsiębiorstwa pod nazwą KAZ Dystrybucja Sp. z o.o. Celem takiego działania jest konsolidacja obrotów oraz poszerzenie kompetencji obu firm.

Marka Aaltonen, która jest częścią Motoricus S.A., dystrybuująca akcesoria motoryzacyjne wśród klientów hurtowych oraz świadcząca usługi z zakresu obsługi logistycznej pozostałych firm w Grupie, zmieni nazwę na Aaltonen Team. Jej działalność nie ulegnie jednak zmianie, ale zostanie zwiększony asortyment oferowany partnerom biznesowym. Firma pod nową nazwą rozpocznie pracę od 1 stycznia 2016 roku.

– Nasza decyzja była oparta o szczegółową analizę biznesową, która jednoznacznie wskazywała na wysoki poziom synergii w profilu funkcjonowania obu spółek który opiera się na wysokiej sezonowości, jednak co ważne, okresy w których lepsza sprzedaż notowana jest w segmencie opon i olejów, uzupełniają się. Nie mam żadnych wątpliwości, że transakcja wzmocni naszą pozycję rynkową oraz pozytywnie przełoży się na wycenę akcji Grupy na rynku New Connect – mówi Witold Gazda, Prezes Zarządu Motoricus S.A.

Efekty współpracy mają być widoczne na kliku płaszczyznach biznesowych. Przede wszystkim przez zwiększenie wzajemnych kompetencji, know-how oraz możliwości cross-sellingu. Oferta zostanie rozszerzona o produkty specjalistyczne, np. opony do aut osobowych, ciężarowych, rolniczych i przemysłowych, oleje smarne, chemię, akcesoria samochodowe oraz produkty do pielęgnacji pojazdów.

Nawiązana współpraca ma też zwiększyć potencjał zasięgowy przez dostępność w nowych rejonach kraju. Działalność ma zostać rozszerzona na północy Polski, gdzie aktywnie działa KAZ Dystrybucja.

Jesteśmy jednym z wiodących w Polsce dystrybutorów najbardziej znanych marek olejowych z 25-letnim doświadczeniem rynkowym. Naszym głównym obszarem działania jest północna część kraju, w której posiadamy rozbudowaną sieć partnerów biznesowych, a co za tym idzie znaczące udziały w lokalnym rynku. Przed podjęciem decyzji o połączeniu głęboko przeanalizowaliśmy nasze aktualne  położenie biznesowe i stwierdziliśmy, że synergia wspólnego know-how przyniesie bardzo korzystne rezultaty dla obu zaangażowanych stron. Nie bez znaczenia były również tożsame cele strategiczne oraz wizja dalszego rozwoju Grup – nówi Kazimierz Dawicki, Prezes Zarządu KAZ Dystrybucja.

W wyniku połączenia spółek znacznie zwiększy się asortyment produktów i usług, a co za tym idzie wzrośnie również przychód (szacuje się go na poziomie 75 mln zł). Będzie to możliwe dzięki wzmocnieniu wzajemnych kanałów sprzedaży przy równoległej optymalizacji wydatków np. na logistykę.

Podpisana umowa otwiera przed Motoricus S.A. nowe szanse na rozwój i jest kolejnym etapem w realizacji naszego długofalowego celu biznesowego jakim jest debiut na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Zawartą transakcję postrzegamy w kategoriach równania, w którym dwa plus dwa równa się pięć – dodaje Witold Gazda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *