Groupe PSA wzmacnia swoją pozycję na rynku obsługi posprzedażnej w Polsce

W dniu 3 października w Warszawie odbyło się spotkanie należącej do Groupe PSA sieci warsztatów Eurorepar Car Serwis. Przy tej okazji Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Groupe PSA w Polsce, oraz Piotr Karaszewicz, dyrektor serwisu i części zamiennych Groupe PSA w Polsce, zaprezentowali dotychczasowe działania grupy na polskim rynku obsługi posprzedażnej oraz plany na przyszłość.

Celem, jaki stawia sobie Groupe PSA, jest spełnienie oczekiwań wszystkich klientów w zakresie obsługi posprzedażnej na całym świecie, niezależnie od ich budżetu, jak również marki i wieku ich samochodu. W ramach realizacji tej strategii Groupe PSA wprowadziła szeroką ofertę usług i produktów posprzedażowych, w ramach trzech należących do grupy marek: Distrigo, Eurorepar i Eurorepar Car Service. W Polsce wszystkie trzy marki zadebiutowały w połowie 2017 roku i są konsekwentnie rozwijane.

Groupe PSA stale dynamicznie się rozwija, również w obszarze usług posprzedażnych, niezwykle ważnych ze względu na utrzymanie poczucia lojalności naszych obecnych klientów oraz pozyskania nowych, także tych posiadających samochody innych marek. Wprowadzona przez grupę oferta sprawnej dystrybucji części zamiennych oraz produktów towarzyszących najwyższej jakości, a także zapewnienie sieci wielomarkowych warsztatów i serwisów, oferujących kompleksowe usługi jest odpowiedzią na oczekiwania klientów różnych marek na rynku, na którym 90% parku samochodowego to auta powyżej 2 lat – powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Groupe PSA w Polsce.

Distrigo jest należącą do Groupe PSA siecią dystrybucji części zamiennych wielu marek na całym świecie, m.in. w Europie, Ameryce Łacińskiej oraz w Chinach. Prowadzona przez nią ofensywa handlowa i logistyczna pozwoliła na uruchomienie na terenie Europy w pełni działającej, konkurencyjnej sieci 144 platform dystrybucyjnych w 10 krajach, w której autoryzowane serwisy i niezależne warsztaty znajdą w jednym miejscu wszystkie potrzebne im części.

Distrigo to pełna oferta części zamiennych, obejmująca, oprócz oryginalnych części zamiennych Groupe PSA, wielomarkową gamę Eurorepar oraz wielomarkową ofertę części producentów wyposażenia samochodowego. Oferta ta pozwala zaspokoić niemal w całości potrzeby warsztatów naprawczych.

W Polsce obsługa odbywa się za pomocą jednej platformy dystrybucyjnej, oferującej realizację zamówień w dwóch trybach – zwykłym i pilnym. W przyszłości planowane jest zwiększenie liczby platform dystrybucyjnych. Oferta na rynku polskim obejmuje ponad 60 grup produktów oraz 12 000 części do różnych marek, z czego aż 6 000 dostarczanych jest bezpośrednio z magazynu w Natolinie.

Do stycznia 2020 roku w całości objęta systemem dystrybucji Distrigo zostanie również marka Opel. W związku z tym oferta centrów dystrybucyjnych Distrigo zostanie poszerzona o oryginalne części zamienne tej marki.

Distrigo to również niezwykle konkurencyjny system logistyczny, wykorzystujący nowe narzędzia, które umożliwiają ustawiczne doskonalenie jakości usług oferowanych klientom.

Eurorepar to wielomarkowa gama części zamiennych, akcesoriów, olejów, opon, produktów dla warsztatów oraz innych. Konkurencyjna oferta głównie skierowana jest do użytkowników samochodów powyżej 3 lat.

Jakość części zapewniona jest przez staranny dobór dostawców. Ofertę tworzy zespół wykwalifikowanych inżynierów, specjalistów do spraw jakości, a także pracowników z Działu Zakupów Groupe PSA. Wysoka jakość potwierdzona jest dwuletnią gwarancją.

Ważnym aspektem jest bezpieczeństwo, dlatego też części zamienne mające na nie wpływ są testowane przez naszych dostawców i uzyskują aprobatę działów konstrukcyjnych Groupe PSA po przeprowadzeniu dodatkowych badań.

Gama Eurorepar podejmuje również działania zapewniające ochronę autentyczności  i zwalczania podróbek. W tym celu stosowane jest oznakowanie części zabezpieczonymi etykietkami, wprowadzonymi przez Groupe PSA w 2017 roku. Dzięki etykietkom każdy artykuł jest w pełni identyfikowalny. Autentyczność danego produktu można sprawdzić poprzez zeskanowanie umieszczonego na nim niepowtarzalnego kodu QR.

Eurorepar Car Service, czyli międzynarodowa sieć należących do Groupe PSA wielomarkowych warsztatów i serwisów, oferujących kompleksowe usługi w zakresie napraw mechanicznych i obsługi eksploatacyjnej dla większość marek samochodowych, dedykowana do obsługi klientów indywidualnych.

Na koniec 2018 roku w skład sieci Eurorepar Car Service wchodziło ponad 4 000 warsztatów w 22 krajach. W Polsce sieć obejmuje ponad 50 punktów. Planowane jest  zwiększenie tej liczby do 10 000 do 2023 roku, w tym do 100 w Polsce już w 2020 roku.

Źródło: PSA