Ford nadal europejskim liderem sprzedaży wśród dostawczaków

Ford w 2017 roku sprzedał 352 200 pojazdów dostawczych, co oznacza wzrost o 7,2 procent w porównaniu z rokiem poprzednim i jest najlepszym wynikiem w historii. Tym samym wzmocnił pozycję lidera na europejskim rynku pojazdów dostawczych, zwiększając swój udział w rynku o 0,3 punktu procentowego do poziomu 13,5 procent.

Rodzina pojazdów Ford Transit, składająca się z czterech modeli, osiągnęła rekordową sprzedaż wynoszącą 287 600 sztuk. Producent już zapowiedział kolejne modele z tej rodziny: nowe wersje Transit Custom, Transit Connect oraz Transit Courier. Wszystkie pojawią się w Europie w ciągu nadchodzących 18 miesięcy.

Rekordowe wyniki Ford zanotował na dziewięciu rynkach, tj. w Belgii, Czechach, Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, Norwegii, Polsce i Wielkiej Brytanii.

Wszystkie pojazdy użytkowe na plusie

Jak informuje producent każdy z pięciu modeli dostawczych Forda odnotował wzrost sprzedaży w ostatnim roku. Ranger to najlepiej sprzedający się pickup w Europie, który osiągnął rekordową sprzedaż na poziomie 44 000 sztuk – wzrost o 15,1 procent w porównaniu z rokiem 2016. Transit Custom to z kolei najlepiej sprzedający się van w swoim segmencie (N1). W ostatnim roku sprzedano 123 100 sztuk tego samochodu – była to najwyższa wartość od momentu wprowadzenia tego modelu na rynek w 2012 roku. W przypadku tego ostatniego marka zaprezentowała wersję hybrydy ładowanej z gniazda (PHEV) – w 2018 roku w Londynie rozpoczną się testy z wykorzystaniem 20 pojazdów tego typu.

Źródło: Ford Polska
oprac. MF/jab