Fiat inwestuje we Włoszech

Koncern Fiat Chrysler Automobile ogłosił program inwestycyjny na lata 2019-2021. Zakłada on inwestycje w wsyokości 5 mld euro we włoskie fabryki. Z zapowiedzi wynika, że na rynku pojawią się niedługo 4 nowe modele, a 9 zostanie poddanych modernizacji.

Według doniesień, zapowiedzi Mike’a Manleya, dyrektora zarządzającego FCA, i Pietro Gorliera, szefa operacji europejskich koncernu, produkcja Fiata Pandy zostanie w Pomigliano. Również tam będzie wytwarzana jego wersja hybrydowa. Z kolei elektryczna 500-tka trafi do Mirafiori, a Jeep Compas do Melfi. Z dostępnych informacji wynika także, że w Cassino rozpocznie się produkcja średniej wielkości Maserati, a docelowo wraz z Alfą Romeo, wytwarzanie tych aut zostanie przeniesione do Modeny.

Warto też zaznaczyć, że włoscy związkowcy stwierdzili, że to koniec koszmaru związanego z zamykaniem fabryk we Włoszech. Tym samym wezwali włoski rząd do wsparcia finansowego grupy FCA. Można więc zakładać, że takie działania są zdecydowanie bardziej polityczne niż ekonomiczne.

Jak na razie plany określone są dla włoskich fabryk. Nie podjęto jeszcze oficjalnych deklaracji co do zakładów w Polsce i Serbii.

Źródło: wnp.pl