Fiat Chrysler zwolni około 3200 włoskich pracowników

Fiat Chrysler Automobiles częściowo zwolni ponad połowę pracowników w zakładach Mirafiori w Turynie. Jest to wynik przebudowy fabryki samochodów elektrycznych.

Grupa FCA poinformowała we wtorek, że w 3245 pracowników fizycznych i umysłowych zostanie tymczasowo zwolnionych w celu restrukturyzacji zakładów. Fabryka w Mirafiori obecnie buduje tylko SUV Maserati Levante, którego sprzedaż spadła na głównych rynkach Chin, Europy i USA. Od 2020 r. fabryka uruchomi produkcję elektrycznej wersji Fiata 500.

Zwolnienia będą dotyczyć wszystkich pracowników zakładu montażowego Mirafiori. Około 2445 pracowników zostanie częściowo zwolnionych 1 stycznia 2019 r. Kolejne 800 osób zostanie zwolnionych do 4 marca. Zwolnienia potrwają do 31 grudnia 2019 r.

Warto zaznaczyć, że pracownicy wezmą udział w szkoleniach w zakresie elektrycznych i hybrydowych technologii napędowych.

Fabryka w Mirafiori zatrudnia około 5000 pracowników, w tym pracowników w obszarach montażu, tłoczenia i napędów. Zakłady Mirafiori są niewykorzystywane od 2008/2009. Kiedyś produkowane modele, takie jak mały hatchback Stilo i mały hatchback Punto zostały przerwane. Alfa Mito, drugi model produkowany w zakładzie w Levante, został wycofany w lipcu.

Źródło: PIM