FCA ogranicza produkcję modeli Alfa Romeo i Maserati

Fiat Chrysler Automobiles uszczupli produkcję modeli marek Alfa Romeo i Maserati w rodzimych fabrykach we Włoszech. Podjęcie takich kroków przez koncern, spowodowane jest zmianą regulacji prawnych w imporcie na rynek Chin.

Według źródeł Automotive News Europe, po tym jak władze Chin wprowadziły nowe prawo dotyczące importu pojazdów, znacząco spadł popyt na zamówienia samochodów z koncernu FCA. Nowe przepisy dotyczą między innymi zmian w relacjach dealer-producent. Od teraz nad głowami sprzedawców nie krąży już widmo przymusowego tworzenia tzw. stock’ów. Czyli miejsc składowania egzemplarzy czekających dopiero na zakup i będących jednocześnie zapasem dla dealerów.

Koncern FCA przyznał się do cięć w produkcji, a jak czytamy w oficjalnym komunikacie koncernu reorganizacja w zakładach jest naprawdę spora. I tak linia produkcyjna nowego SUV-a marki Maserati, modelu Levante w fabryce w Mirafiori pod Turynem zostanie zamknięta przez dwa tygodnie w okresie od października do listopada.

Z kolei produkcja Alfa Romeo Stelvio SUV oraz modelu Giulia sedan w miejscowości Cassino, w centralnej części Włoch, została zredukowana do 265 samochodów na zmianę z 300 w tym miesiącu. Od połowy września produkcja nie będzie odbywać się w piątki. To oznacza, że wolumen produkcyjny spadnie o około 2000 sztuk.

Źródło: Automotive News Europe
oprac. MF/jab