ERIC WEPIERRE prezesem i dyrektorem generalnym MITSUBISHI MOTORS EUROPE B.V

1 lutego 2020 roku Eric Wepierre – nowy prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe, zastąpi na stanowisku Bernarda Loire’a, który postanowił kontynuować swoją karierę w nowym, innym obszarze. Pochodzący z Francji Eric Wepierre (51 lat) wniesie do MME 30 lat doświadczenia w branży samochodowej, jak również swoje osiągnięcia, umiejętności przywódcze i wiedzę fachową zdobyte w trakcie kierowania działaniami zarówno na poziomie krajowym jak i ogólnoeuropejskim.

Podczas pracy na stanowisku prezesa i dyrektora zarządzającego Opel France całkowicie odmienił działalność operacyjną Opel France (sprzedaż na poziomie 80 000 sztuk) i z powodzeniem zintegrował ją z PSA. Wcześniej udowodnił, że jego działania miały znaczący wpływ na rozwój firmy Chevrolet w Europie, gdzie zajmował się strategią ogólnoeuropejską, w szczególności marketingiem oraz działaniami związanymi z marką i cyfryzacją.

Eric Wepierre przejmie stery w MME w momencie, gdy Mitsubishi Motors zajmuje w Europie wiodącą pozycję w strategicznym obszarze pojazdów zelektryfikowanych, a Mitsubishi Outlander PHEV pozostaje najlepiej sprzedającym się hybrydowym pojazdem typu plug-in (wszystkie marki, wszystkie segmenty, wszystkie formaty) w Europie od 2015 roku. Mitsubishi Motors Europe odnotowało wzrost o 4% w roku kalendarzowym 2019, przy sprzedaży na poziomie 171 906 w tym model L200).

Guillaume Cartier, pierwszy wiceprezes MMC ds. globalnego marketingu i sprzedaży, tak skomentował tę nominację w perspektywie kolejnych kamieni milowych MME: „Wraz z ustanowieniem naszej nowej europejskiej organizacji, jesteśmy teraz gotowi do wprowadzenia na rynek w 2020 roku kolejnych strategicznych pojazdów, prezentując w najbardziej przekonujący sposób nasze odnoszące sukcesy połączenie SUV + EV.”

A następnie dodał: „Dzięki swojemu rozległemu doświadczeniu w pracy w czołowych organizacjach funkcjonujących na rynku europejskim, w szczególności w odniesieniu do działań związanych ze strategią marki i rozwojem nastawionym na zysk, nie mamy wątpliwości, że Eric Wepierre poprowadzi Mitsubishi Motors Corporation w Europie do kolejnych sukcesów.”

Eric Wepierre skomentował swoją nominację w następujący sposób: „Cieszę się, że mogę dołączyć do MMC – wspaniałej firmy z bogatym dziedzictwem i unikalnym środowiskiem korporacyjnym, silnie zakorzenionej w segmencie SUV i nastawionej na rozwój technologii. MMC to także pionier w produkcji pojazdów zelektryfikowanych, takich jak Outlander PHEV. Dołączając do MMC, chciałbym serdecznie pogratulować całemu zespołowi Mitsubishi Motors Europe, dystrybutorom i ich dealerom, którzy po raz kolejny sprawili, że model Mitsubishi Outlander PHEV został liderem rynku europejskiego w 2019 roku. Jest to świetny punkt wyjścia do kolejnych wielkich osiągnięć w 2020 roku i później.

Źródło: Mitsubishi