Elektryczny Nissan e-NV200 w Nadleśnictwie Srokowo

Elektryczny Nissan e-NV200, jak się okazuje świetnie sprawdza się w trudno dostępnych miejscach. Od blisko pół roku jeden z egzemplarzy Nissana e-NV200 w osobowej wersji Evalia użytkowany jest przez Nadleśnictwo Srokowo w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Nissan jest pierwszym producentem, który zaoferował bezemisyjną mobilność na masową skalę, wprowadzając na rynek w 2010 roku stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF. Ikona Nissan Intelligent Mobility to najpopularniejszy na świecie zeroemisyjny samochód w historii. Oprócz swojego bestsellerowego bezemisyjnego modelu japoński producent oferuje także elektryczną furgonetkę e‑NV200.

Ten samochód dostawczy łączy w sobie cechy doskonale znanego modelu Nissan NV200 z rozwiązaniami zastosowanymi w elektrycznym Nissanie LEAF. Tym samym, e-NV200 oferuje firmom funkcjonalny, zeroemisyjny pojazd pełen innowacyjnych technologii.

W gamie modelu dostępna jest zarówno wersja dostawcza o przestrzeni ładunkowej 4,2m3, jak i osobowa, 5- lub 7-miejscowa Evalia. Model został wyposażony w zestaw akumulatorów o pojemności 40 kWh, który według nowego protokołu testowego WTLP umożliwia pokonanie na jednym ładowaniu od 200 km w cyklu mieszanym do nawet 301 km w cyklu miejskim.

Jeden z egzemplarzy 7-osobowego e-NV200 pół roku temu trafił do Ośrodka Edukacji Historyczno – Przyrodniczej „Wilczy Szaniec” prowadzonego przez Nadleśnictwo Srokowo w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. I ma tam zaskakująco szeroki zakres obowiązków.

Model doskonale wpisuje się w wymagania funkcjonalne niezbędne w realizacji bieżących zadań nadleśnictwa. Ze względu na swoją użytkowość jest bardzo przydatny do przewozu osób i towarów. Samochód jest łącznikiem między ośrodkiem i oddalonym o ok. 20 km nadleśnictwem. Wykorzystujemy go do zaopatrywanie sklepików z wydawnictwami i pamiątkami w Wilczym Szańcu, a także np. do przewożenia codziennego turystycznego utargu do banku w Kętrzynie” – powiedział Zenon Piotrowicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo.

Źródło: Nissan