Elektryczne ZD D2S w ofercie Traficara w Krakowie

12 lutego na ulice wyjechały pierwsze dwuosobowe mikrosamochody ZD D2S – całkowicie elektryczne niewielkie miejskie pojazdy, którymi można jeździć po buspasach oraz strefie czystego transportu na krakowskim Kazimierzu, a w Walentynki podjechać na romantyczny wieczór w kultowej już Sababie na Kazimierzu, gdzie na użytkowników Traficara czeka promocja.

Elektrycznych aut na początek będzie 10, ale docelowo ma ich być 40. Tym samym cała flota krakowskich traficarów zwiększy się do 440 samochodów.

D2S ładują się przez zwykłe gniazdko elektryczne i są od początku zaprojektowane jako wygodne auta miejskie – osiągają prędkość do 85 km/h, a do 50 km/h przyspieszają w siedem sekund. Każde auto wyposażone jest w nawigację, hotspot WiFi, łącze Bluetooth oraz kamerę cofania. Bagażnik o pojemności 274 l pozwala na wygodne przewiezienie zakupów lub toreb podróżnych. Więcej informacji na temat samochodu ZD D2S znaleźć można na stronie www.traficar.pl/d2s

Wynajem ZD D2S niczym nie różni się od wynajęcia pozostałych pojazdów Traficar – wystarczy telefon i aplikacja. Również stawki – uzależnione od trasy i czasu – są takie same.

ZD D2S nie mogą wyjeżdżać poza miasto, co oznacza, że nie można nimi podróżować obwodnicą czy autostradą. ZD D2S muszą pozostać w czasie przejazdu w strefie Traficar – to spora część Krakowa, której granice każdy kierowca łatwo znajdzie w naszej aplikacji –mówi Konrad Karpiński, Dyrektor Operacyjny w Traficar.

ZD D2S można poruszać się po krakowskich buspasach oraz – co ważne – wjeżdżać i parkować w pierwszej w Polsce strefie czystego transportu na Kazimierzu.

Na Kazimierz Traficarem warto wybrać się szczególnie na randkę w Walentynki. Auta są specjalnie oznaczone w aplikacji, a każdy kierowca ZD D2S, który pojawi się 14.02 pomiędzy godziną osiemnastą a północą w lokalu Sababa otrzyma dwa pyszne koktajle. Wystarczy, że właśnie w Walentynki przejedzie mikrosamochodem ZD D2S pięć minut i trzy kilometry oraz zakończy wynajem w dzielnicy Kazimierz*– zaprasza Konrad Karpiński.

Elektryczny mikrosamochód ZD D2S w Traficarze to efekt współpracy firmy ze spółką EVP Electric Vehicles Poland. Oba przedsiębiorstwa należą do spółki Holding 1 i jest to ich pierwszy projekt partnerski.