Drugi salon BMW MINI Bońkowscy w Szczecinie już otwarty!

Dealer BMW i MINI Bońkowscy otworzył drugi salonu samochodowy w Szczecinie, przy ul. Hangarowej 17. Obiekt zlokalizowany jest w prawobrzeżnej części miasta. Decydując się na drugi punkt w Szczecinie, firma ma ambicje aby być liderem segmentu premium w województwie zachodniopomorskim.

Budowa obiektu trwała 11 miesięcy. Terminarz budowy z uwagi na sytuację związaną z pandemią nie został zmieniony. Generalnym wykonawcą była firma FHU Multi Projekt ze Szczecina.

Salon oferuje Klientom samochody marek BMW, MINI oraz samochody używane Premium Selection, a także w pełni wyposażony autoryzowany serwis samochodowy. Przestrzeń salonu to stanowiska sprzedażowe oraz oferujące usługi finansowania i ubezpieczenia, jak również stanowiska serwisowe. W nowym obiekcie swoje miejsce znajdą miłośnicy mocnych wrażeń, czyli samochodów BMW M, wielbiciele najbardziej luksusowych aut, do których należą BMW serii 7, BMW serii 8 oraz BMW X7, a także fani elektrycznej motoryzacji, dla których bycie eco to styl życia. Większa powierzchnia salonu pozwoliła na wyeksponowanie aż 9 modeli samochodów BMW oraz 4 MINI, w tym także modeli elektrycznych i hybrydowych.

Salon i serwis dostosowane są do najnowszych ogólnoświatowych wymogów marek BMW oraz MINI. Salon powstał na działce o powierzchni 12 000 m2 i liczy ponad 2 400 m2 powierzchni użytkowej. Obiekty dedykowane marce BMW mają stawiane wysokie wymagania w kontekście greenbuildingu, a 150 punktowa skala określa spełnienie najwyższego standardu wśród dealerstw samochodowych. Salon został wybudowany w najwyższym reżimie ecobuildingu, z zastosowaniem instalacji fotowoltaicznej oraz wysoką izolacyjnością cieplną ścian i dachu, która pozwala na duże oszczędności energetyczne. W obiekcie znajdują się także ręczne i automatyczne myjnie z odzyskiem wody nawet do 80%. Do tego własna oczyszczalnia oraz zastosowanie bakterii pozwalających na ponowne wprowadzenie wody do obiegu. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które plasuje obiekt wśród najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce.

Unikatowym elementem wykończenia wnętrz jest mural, wykonany przez Panią Joannę Marchewkę, przedstawiający wyjątkowy model BMW 507 – auto dla konesera, wyprodukowane w limitowanej serii w latach 50-tych. Europejczycy zapamiętali go jako ulubiony samochód Elvisa Presley’a w trakcie jego podróży po Starym Kontynencie.

Marka MINI została w całości przeniesiona z salonu w Ustowie do salonu przy ul. Hangarowej. Jest to specjalnie zaaranżowana przestrzeń, z pełną infrastrukturą i emocjami właściwymi marce MINI.

Strefa BMW Motorrad pozostaje w Ustowie, jednak już niebawem nabierze ona nowego i wyjątkowego charakteru, z oryginalnymi rozwiązaniami będącymi kwintesencją tej wyjątkowej marki motocykli.

Zainteresowanie markami BMW Group, a co za tym idzie rozbudowa sieci showroomów Grupy Bońkowski to dla nas wielka przyjemność i satysfakcja. Cieszymy się z tego, że klienci będą mieli jeszcze więcej możliwości zakosztowania radości z jazdy, wybierając samochody spośród szerokiego portfolio modeli, które będą oferowane w salonie. Jest w tym klasa luksusowa, z flagowym BMW serii 7, X7 i 8, a także ekscytujące sportowe modele BMW M – powiedział Christian Haririan, Managing Director, BMW Group Poland.

Grupa Bońkowscy to firma z tradycjami, działająca na rynku motoryzacyjnym od początku lat 90 – tych. W Szczecinie obecna od 2007 roku. Posiada łącznie 6 obiektów w trzech miastach, która zatrudnia ponad 260 osób, a roczna sprzedaż pojazdów nowych i używanych sięga 4 tysięcy sztuk.
W swoim portfolio ma takie marki jak: BMW, BMW Motorrad, MINI, Jaguar, Land Rover, Toyota oraz Hymer – samochody kempingowe największego producenta w Europie.

Źródło: Materiały partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *