Dobry wynik sprzedażowy marki Volkswagen

W pierwszym półroczu 2018 r. dostawy do klientów marki Volkswagen wzrosły o 6,3% do 3,12 milionów samochodów. Rekordowym miesiącem okazał się czerwiec, w którym klienci odebrali 534 000 aut.

Marka Volkswagen w pierwszej połowie roku dostarczyła klientom na całym świecie 3,12 miliona samochodów. Oznacza to, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy oddano do użytku klientom o 6,3% więcej samochodów niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

W Europie przekazano klientom w czerwcu 187 300 samochodów, czyli o 14,5% więcej niż w poprzednim roku. Taki wzrost był możliwy m.in. dzięki dużemu popytowi na szwedzkim rynku, gdzie sprzedaż zwiększyła się aż o 87%.

W czerwcu w Polsce zarejestrowano 5091 osobowych samochodów marki Volkswagen, co stanowi wzrost o 46,6% w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku. W Polsce największą popularnością cieszyły się modele Golf, Passat i Tiguan.

Na chiński rynek Volkswagen dostarczył łącznie 228 500 samochodów – jest to taki sam poziom jak w roku ubiegłym. W tej liczbie znajduje się 40 800 modeli Lavida, które właśnie zostały wprowadzone do sprzedaży na tamtejszym rynku. Pozostałe modele, które cieszą się dużą popularnością w Chinach to: Bora, Lamando i Sagitar.

Źródło: Volkswagen