DKV Euro Service wprowadza rozwiązanie, które dotychczas dostępne było jedynie dla dla transportu profesjonalnego. Teraz także floty, dzięki karcie DKV będą mogły korzystać z tankowania na większości stacji w Polsce, bez limitu wielkości zakupów i rozliczane jedną fakturą.
„Małe firmy borykają się z problemem obowiązkowych ilości paliwa, które muszą zakupić co miesiąc, by opłacało im się korzystać z kart koncernów paliwowych. W DKV nie wiążemy klienta żadnymi limitami, a jednocześnie dajemy mu wolność – może tankować gdzie chce” – wyjaśnia Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska.
Karta DKV oznacza dla flot wolny wybór w zakresie zakupu paliwa na blisko pięciu tysiącach stacji w naszym kraju. Należą do nich zarówno stacje znanych koncernów paliwowych, jak: PKN Orlen, Shell, BP, CircleK, Amic czy Lotos, ale także lokalnych operatorów, jak: Moya, Pieprzyk, Citronex, Uniwar, Eko-Tank, Areca lub Euro-Oil. Gęsta sieć dostępnych punktów rozwiązuje częsty problem przedstawicieli handlowych, jakim jest zaopatrywanie się w paliwo podczas podróży w mniej uczęszczane zakątki kraju. „Wiele razy klienci wskazywali nam, że ich handlowcy muszą planować wizyty na podstawie rozlokowania stacji, które akceptują daną kartę paliwową, a nie uzasadnienia biznesowego. To bardzo nieefektywny model działania. Karta niezależnego operatora rozwiązuje ten problem.” – zauważa Anna Biekionis, zarządzająca zespołem DKV Euro Service Polska.
„Karta niezależnego operatora rozwiązała u nas problem rozliczania wielu obcych rachunków. Teraz za wszelkie koszty z tytułu paliwa, opłat drogowych, a okazjonalnie nawet serwisu, otrzymujemy jedną fakturę w miesiącu.” – mówi Dariusz Macheta, dyrektor ds. floty firmy TelForceOne, będącej wiodącym producentem urządzeń mobilnych w Polsce. „Dodatkowym atutem jest jeden stały opiekun, który od lat zajmuje się wszystkimi sprawami, dotyczącymi korzystania z karty paliwowej” – dodaje.
Cena też się liczy
Zasięg to nie wszystko. DKV Euro Service przenosi na klientów flotowych korzystne modele rabatowe, wynegocjowane dla dużych klientów, zarówno na olej napędowy, jak i benzynę. Warta uwagi jest możliwość tankowania po cenie nawet 50 gr/l niższej niż ta na dystrybutorze na stacjach lokalnych, polskich marek (Moya, Pieprzyk, Citronex, itd.). Każdy posiadacz karty DKV, bez dodatkowych formalności, może podjechać na jedną z takich 220 stacji, by oszczędzić na paliwie. Stacje wchodzące w skład tej sieci są położone w miejscach kluczowych dla transportu, przy dużych skrzyżowaniach tras i przy granicach, ale też odosobnionych zakątkach kraju (tam, gdzie potrzebę akceptacji wskazują klienci).
Dużym źródłem oszczędności dla posiadaczy aut osobowych jest możliwość wyboru stacji na podstawie aktualnych cen. Tą metodą można oszczędzić ok. 40 groszy na litrze paliwa. „DKV nie jest powiązane z żadnym koncernem paliwowym, a więc w naszym interesie jest wskazywanie klientom realnie najtańszych miejsc tankowania, spośród stacji wielu marek” – mówi Anna Biekionis. Najprościej sprawdzić to w aplikacji mobilnej „DKV”, która w zadanym promieniu wskazuje wszystkie stacje dostępne dla klientów, wyróżniając trzy najtańsze. System nawiguje kierowcę też do wybranego punktu, uwzględniając ewentualne korki. Aplikacja jest bezpłatna dla wszystkich użytkowników dróg. Klienci DKV mają natomiast możliwość, w swoim profilu na www, szczegółowego planowania i monitorowania najtańszych tankowań przy wybranych trasach, polskich bądź międzynarodowych.
Wiele rozliczeń w jednym
„Dziś dobra karta paliwowa stała się też jednym z argumentów przy zatrudnianiu kierowców czy handlowców. Ułatwia bowiem ich pracę, nie zmuszając do gromadzenia paragonów lub wożenia przy sobie gotówki.” – zauważa Anna Biekionis. Oprócz paliwa, kartą DKV można dziś rozliczyć opłaty drogowe na wszystkich autostradach w Polsce, usługi pomocy drogowej 24h czy też zapłacić na stacjach za akcesoria samochodowe lub myjnię. „Dodatkowe usługi serwisowe doceniają u nas szczególnie panie, których mamy coraz więcej pośród przedstawicieli handlowych. Kartą DKV możemy też doładowywać urządzenia viaAuto w aplikacji operatora autostrad viaToll” – uzupełnia Dariusz Macheta z TelForceOne.
Dla menedżera floty oraz działu księgowego łączne rozliczanie różnych kosztów związanych z pojazdem w trasie to duże ułatwienie, bo usprawnia i obniża koszty obsługi flot. Dostęp do wszystkich informacji w jednym miejscu pozwala też na bieżąco planować i monitorować wydatki.
źródło: DKV