Continental Opony Polska przedstawia trendy na rynku

W pierwszym tygodniu marca odbyła się konferencja firmy Continental Opony Polska, na której zaprezentowane zostały trendy na rynkach opon osobowych i ciężarowych w Polsce oraz Europie.

Podczas konferencji przedstawiciele firmy Continental Opony Polska przedstawili wyniki sprzedażowe, najważniejsze trendy na rynkach opon w Polsce oraz Europie, a także zaprezentowali plany rozwojowe firmy na najbliższe lata.

W całej Europie w 2017 r. sprzedano o 0,6% mniej opon do samochodów osobowych niż przed rokiem. Wśród największych rynków na starym kontynencie, najdynamiczniej rozwijała się Polska, gdzie odnotowano wzrost sprzedaży na poziomie 7,1%.

Najszybciej w Europie rozwijał się segment opon Ultra High Performance (UHP) – przeznaczonych do aut o wysokich osiągach. Tego rodzaju opon sprzedano o 4,2% więcej niż w ubiegłym roku. W Polsce sprzedaż w tym segmencie wzrosła o 13%, co jest rekordowym wynikiem wśród dziesięciu największych rynków europejskich.

Z kolei rynek opon ciężarowych utrzymuje się na stabilnym poziomie odnotowując niewielkie wahania. W skali europejskiej nastąpił minimalny wzrost o 0,2%.

Ważnym krokiem w rozwoju Continental w Polsce jest wprowadzenie do oferty w 2018 r. opon do maszyn rolniczych, ciągników czy kombajnów. W odpowiedzi na zapotrzebowanie gospodarstw rolnych i firm z tego sektora, Continental będzie oferować ogumienie w rozmiarach 24-48 cali zaprojektowane z myślą o trudnych warunkach pracy, poprawie wydajności i produktywności z uwzględnieniem wymagań konkretnych typów urządzeń.

Continental Opony Polska nie tylko dostarcza opony do różnych rodzajów pojazdów, ale także oferuje profesjonalne usługi serwisowe i wulkanizacyjne pod szyldem globalnej sieci serwisów samochodowych BestDrive. W 2018 r. polski oddział Continental planuje dalszy rozwój sieci, która obecnie zrzesza 43 serwisy firmowe na terenie całej Polski. W planach jest m.in. zwiększenie sprzedaży opon ciężarowych, wdrożenie zintegrowanej platformy e-commerce, a także wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań wspierających obsługę flot.