Avis i Budget wydłużają darmowe anulowanie lub zmianę rezerwacji

Avis Polska i Budget Polska wydłużają możliwość bezpłatnego odwołania rezerwacji samochodu w swoich wypożyczalniach, co wynika z chęci spełnienia aktualnych oczekiwań klientów w zakresie elastyczności i bezpieczeństwa podróży – czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

W przypadku anulowania rezerwacji, Avis Polska i Budget Polska nie będą nakładać na klienta żadnych dodatkowych opłat i zwrócą wszystkie poniesione dotąd koszty. Dotyczy to planowanego wypożyczenia samochodu na terenie Europy. Obydwie marki zdecydowały się wydłużyć tym samym politykę zwiększonej elastyczności wynajmu, którą wprowadziły wiosną tego roku, po wybuchu pandemii koronawirusa. Dzięki temu wynajmujący mogą na bieżąco reagować w przypadku zmiany sytuacji i nie martwić się ryzykiem strat finansowych. Wszystkie poniesione koszty związane z rezerwacją zostaną zwrócone na kartę płatniczą klienta.

Łatwiejsze planowanie świąt

Bezpośrednie rezerwacje samochodów w Avis i Budget mogą być dokonywane za pośrednictwem stron internetowych obydwu marek oraz poprzez aplikację mobilną. Klient może również zmieniać lub odwoływać je poprzez zakładkę „Zarządzaj rezerwacją”. Zapowiedziane przez Avis zmiany mają sprawić, że planowanie podróży w okresie świąteczno-noworocznym w tym roku będzie łatwiejsze. Wynajmujący będzie mógł zrezygnować z wynajmu na 24 godziny przed jego rozpoczęciem bez dodatkowych opłat.

Dla większego bezpieczeństwa

Marki Avis i Budget Polska dbają też o zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Wdrożyły między innymi „Obietnicę Bezpieczeństwa Avis” i „Obietnicę Bezpieczeństwa Budget” – to połączenie wyższych standardów mycia i dezynfekcji aut z rozwiązaniami w biurach wynajmu, które maksymalnie ograniczają kontakt między klientem i obsługą. Dodatkowo, Avis wprowadził Digital Check-In – odprawę samochodu online, aby klient mógł spędzić w biurze wynajmu możliwie jak najmniej czasu. W ramach takiej odprawy klient podaje niezbędne dane na stronie internetowej wypożyczalni, co przyspiesza proces odbioru auta.

Dodatkowo Avis Polska wprowadził ofertę „Avis Inclusive”, która umożliwia tańszy dostęp do pełnej ochrony ubezpieczeniowej, dzięki której w razie niespodziewanych zdarzeń, konsument nie poniesie dodatkowych kosztów.

*Avis i Budget gwarantują darmowe anulowanie oraz pełen zwrot kosztów w przeciągu 24 godzin przed dniem, kiedy miał rozpocząć się wynajem. Jeśli klient anuluje rezerwację z wyprzedzeniem mniejszym niż 24 godziny przed rozpoczęciem wynajmu, zwrot jego kosztów zostanie pomniejszony o koszt jednego dnia wynajmu lub o stałą opłatę, w zależności od kraju, w którym została dokonana rezerwacja.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *