Autonomiczne taksówki w Londynie już od 2021 roku

Agencja Bloomberg donosi, że Firma taksówkarska Addison Lee Group i producent oprogramowania Oxbotica ogłosili w poniedziałek współpracę strategiczną nad autonomicznymi taksówkami. Pierwsze pojazdy mają zostać przygotowane do użytku na ulicach Londynu najpóźniej w 2021 roku.

W ramach współpracy firmy mają wymieniać się technologią, wiedzą i zasobami w celu stworzenia autonomicznej usługi transportowej w ciągu trzech lat.Bloomberg dodaje, że warunki finansowe tej współpracy nie zostały ujawnione. Żadna z firm nie wnosi określonego wkładu pieniężnego ani nie dokonuje inwestycji w drugą.

Agencja zwróciła uwagę, że brytyjskie prawo nie pozwala obecnie na wprowadzanie na drogi publiczne pojazdów samojezdnych.Dlatego też na początku kierowcy Addison Lee będą zasiadali za kierownicą samochodu, aby pomagać pasażerom z bagażem, jak też być gotowymi do przejęcia sterowania w nagłych sytuacjach.

Ogłoszona współpraca jest jedną z wielu w Wielkiej Brytanii. Nad technologią jazdy autonomicznej pracuje wiele koncernów, jak choćby Nissan w kooperacji z Fordem i Jaguar Land Rover. W 2019 roku  testy aut samojezdnych na londyńskich przedmieściach ma rozpocząć miejscowy start-up FiveAI.

Źródło: wnp.pl/foto:pixabay.com