Audi pracuje nad SUV-em coupe. Q8 concept zadebiutuje w Detroit

Już w styczniu 2017 roku, na wystawie North American International Auto Show (NAIAS) w Detroit Audi zaprezentuje nowy koncept Q8. To wersja coupe oparta na bazie znanego SUV-a Q7. Debiut rynkowy producent z Ingolstadt przewidział na rok 2019.

Wprowadzając nowy model SUV-a marka spod znaku czterech pierścieni zamierza otworzyć nowy segment w klasie wyższej.

„Audi Q8 concept to awangarda serii Q. Jego stylistyka to bardzo wyraźne wyartykułowanie sportowego charakteru i prestiżu” – wyjaśnia szef stylistów Audi, Marc Lichte.

Przód studyjnego modelu wyróżnia ośmiokątna osłona chłodnicy w stylu singleframe, która jest znaczenie szersza niż w obecnych modelach seryjnych Audi. Wiele elementów stylistyki Q8 concept, np. bardzo płaskie, a jednocześnie bardzo szerokie słupki C oraz mocne, podkreślone linie ramion nad kołami, przypomina modele Ur-quattro z lat 80. ubiegłego wieku.

Nie jest wykluczone, że wersja produkcyjna Q8, będzie czerpała z doświadczeń zdobytych przy konstrukcji Bentleya Bentaygi. Pojawiają się sugestie, że luksusowy SUV coupe będzie napędzany w topowej wersji jednostką W12 TSI i otrzyma zupełnie nowy napęd hybrydowy.

Źródło: Audi