Audi za darmo oferuje klientom program ulepszenia diesli

Audi proponuje swym klientom w Europie i na innych rynkach (za wyjątkiem USA i Kanady) program modernizacyjny samochodów wyposażonych w silniki Diesla spełniające normy EU5 i EU6. Nawet 850 tysięcy samochodów na całym świecie, w których zamontowano sześcio- i ośmiocylindrowe jednostki wysokoprężne (V6/V8 TDI, EU5, EU6), otrzyma nowe oprogramowanie. Całkowicie bezpłatnie.

Niemiecka marka chce w ten sposób zmniejszyć emisję substancji szkodliwych w realnych warunkach drogowych, do poziomu poniżej określonego przez obecne przepisy prawne. Akcja przeprowadzona zostanie w ścisłej współpracy z niemieckim Federalnym Urzędem Transportu Samochodowego (KBA). W ten sposób, Audi ma zamiar wpłynąć na zmniejszenie całkowitej emisji substancji szkodliwych, zwłaszcza w obszarach miejskich. Akcja serwisowa dotyczy również samochodów marki Porsche i Volkswagen wyposażonych w tego typu silniki. Wizyta w stacji serwisowej jest dla wszystkich klientów całkowicie bezpłatna.

Producent z Ingolstadt jest przekonany, że program ten przeciwdziałać będzie prawdopodobnym zakazom poruszania się samochodów z jednostkami wysokoprężnymi. Silniki Diesla, ze swymi niskimi współczynnikami spalania, pomogą osiągnąć ambitne wytyczne dotyczące emisji CO2 w Europie. Audi, przez wiele miesięcy intensywnie testowało wszystkie koncepcje napędów wysokoprężnych pod kątem możliwych niezgodności z normami. Począwszy od roku 2016, przeanalizowano wszystkie dane oraz zbadano wszystkie możliwe kombinacje silników i skrzyń biegów. W procesie tym, Audi ściśle współpracowało z władzami, w szczególności z niemieckim Federalnym Urzędem Transportu Samochodowego (KBA), i raportowało im stan przeglądu.

Całościowy pakiet środków naprawczych zawiera również rozwiązania zaproponowane dobrowolnie przez Audi. Część z nich została już władzom przekazana, a zaproponowane środki naprawcze ujęte w ich decyzjach. Audi zdaje sobie jednak sprawę z tego, że śledztwo KBA nie zostało jeszcze zakończone. Jeśli dochodzenie oznaczać będzie kolejne konsekwencje, marka w ramach programu modernizacyjnego jednostek EU5/EU6 jak najszybciej ma wdrożyć wymagane rozwiązania techniczne.

Źródło: Audi