Ambulanse Fiat Professional dla łódzkiego pogotowania

Trzydzieści cztery ambulanse trafiły do łódzkiego pogotowania. Zostały one zbudowane na bazie Fiata Ducato z silnikiem Diesla 3.0 Multijest o mocy 180 KM.

Spółka Inwestycje Medyczne Łódzkiego w drodze ogłoszonego przetargu wybrała ofertę producenta pojazdów specjalistycznych AMZ-KUTNO. Firma ta przygotowała ambulanse dla łódzkich i piotrowskich ratowników medycznych. Auta zostały przekazane 20 kwietnia 2016 roku.

Ambulanse zostały zbudowane na bazie modelu Fiat Ducato w wersji Furgon (L2H2) o rozstawie osie 2450 mm. Do ich napędu służą 180-konne silniki Diesla. Karetka zbudowana na Fiacie została specjalistycznie wyposażona. Na jej pokładzie znajduje się np.: specjalne nosze o wysokiej wytrzymałości (waga pacjenta do 230 kg) i krzesła kardiologiczne z gąsienicowym systemem płozowym do transportu chorych po schodach.

Czternaście z puli trzydziestu czterech aut zostało przekazanych pod koniec marca dla WSRM. Reszta pojazdów jest już w dyspozycji Pogotowia. Ich uroczyste przekazanie nastąpiło 20 kwietnia br. Jest to największe zamówienie jednorazowe tego typu w Polsce.

Źródło: Fiat