ABT będzie produkowało e-Caddy i e-Transporter

Firma ABT ma zająć się produkcją dostawczaków. Podczas targów IAA w Hanowerze zaprezentowała ona elektryczne odmiany Volkswagena Caddy oraz Transporter.

Tuner ABT, współpracujący między innymi z Audi, kilka miesięcy temu zaprezentował model RS6-E, gdzie silnik spalinowy jest wspierany jednostką elektryczną. Teraz firma postanowiła zabrać się za nieco praktyczniejsze samochody.

ABT postanowiło zelektryfikować dostawcze Volkswageny. W pierwszej kolejności zajęli się modelami Caddy oraz Transporter. Jednostka wysokoprężna została tutaj zastąpiona silnikiem elektrycznym o mocy 110 KM i 200 Nm momentu obrotowego. Prędkość maksymlana została ogramiczona do 120 km/h. Przy baterii 37,3 kWh e-Caddy ma możliwość przejechania około 220 km na jedym ładowaniu. Model ten niedługo trafi do sprzedaży. Trzeba dodać, że taki zasięg zapewni już możliwość całodziennej pracy w zadaniach związanych z miejską logistyką.

W przypadku e-Transportera to jest model, który nadal jest projektem studyjnym. Jednak trzeba zakładać, że już niedługo trafi do oferty ABT. W tym aucie jest dokładnie ten sam zestaw napędowy. Jednak różnica jest w baterii. W tym przypadku zastosowano wariant o pojemności 74,6 kWh. Dzięi temu zasięg wynosi około 400 km na jednym ładowaniu.