Volvo S90 oraz V90 i V90 Cross Country po liftingu

Volvo odświeżyło swoją limuzynę S90 oraz kombi V90 i V90 Cross Country nie tylko pod względem wyglądu, ale także wyposażenia i rozwiązań technicznych. W ramach szerszej aktualizacji oferty szwedzkiej marki, 48-woltowe hybrydowe jednostki napędowe są teraz dostępne w każdym modelu Volvo.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, projektanci Volvo wprowadzili szereg udoskonaleń zarówno z przodu, jak i z tyłu S90 i V90, w tym nowe światła przeciwmgielne, zmieniony wygląd spojlera i nowy przedni zderzak. Jednak w modelach kombi, czyli V90 i V90 Cross Country najbardziej widoczną zmianą jest zupełnie nowa konstrukcja tylnych świateł z charakterystycznym oświetleniem w pełni zasilanym diodami LED i sekwencyjnymi kierunkowskazami. Gama nowych kolorów nadwozia i opcji kół dodatkowo poszerza możliwości personalizacji pojazdu.

Wewnątrz samochodów kompleksowo zmodernizowano system audio Bowers & Wilkins, który oferuje jeszcze lepsze wrażenia dźwiękowe, dzięki nowym funkcjom, takim jak: ulepszony wzmacniacz, automatyczne tłumienie hałasu pojazdu i nowe opcja, które imituje dźwięk ulubionego… klubu jazzowego.

Kolejną nową funkcją w kabinie jest Advanced Air Cleaner z czujnikiem cząstek PM 2.5. Opracowany po raz pierwszy na rynek chiński, a obecnie wprowadzony na całym świecie, umożliwia kierowcom monitorowanie jakości powietrza wewnątrz pojazdu za pomocą środkowego ekranu. W razie potrzeby Advanced Air Cleaner może oczyścić powietrze w kabinie prawie ze wszystkich drobnych cząstek w ciągu kilku minut. Zarówno nowy system audio Bowers & Wilkins, jak i technologia Advanced Air Cleaner są teraz dostępne we wszystkich modelach serii 90 i 60 opartych na architekturze SPA.

Wszystkie modele z serii 90 i 60 są teraz wyposażone w podwójne punkty ładowania USB-C z tyłu, zastępujące gniazda 12-woltowe. Funkcja bezprzewodowego ładowania smartfonów, po raz pierwszy wprowadzona w małym SUV-ie XC40, jest teraz dostępna również w większości wariantów serii 90 i 60. Jeśli chodzi o materiały wykończeniowe, ekskluzywne dopasowane wełniane siedzenia, które po raz pierwszy wprowadzono w XC90 w zeszłym roku, są teraz dostępne również we wszystkich modelach serii 90 i 60. Istnieje także opcja wyposażenia wnętrza bez skóry dla najwyższych poziomów wykończenia.

Volvo Cars znacznie rozszerza gamę swoich 48-woltowych hybrydowych układów napędowych, dzięki czemu te opcje silnika są dostępne w każdym modelu marki. Po raz pierwszy wprowadzone w XC90 i XC60 w zeszłym roku, tzw. miękkie hybrydy są teraz oferowane również we wszystkich innych samochodach serii 90 i 60, a także w XC40.

Hybrydy typu Mild-hybrid zapewniają do 15% oszczędności paliwa i redukcji emisji spalin w rzeczywistej jeździe. Układ hamulcowy typu by-wire współdziała z układem odzyskiwania energii, zmniejsza tym samym zużycie paliwa i emisję poprzez odzyskiwanie energii kinetycznej w czasie hamowania. Oznacza to, że w połączeniu z linią modelową Recharge Plug-in Hybrid i samochodami w pełni elektrycznymi, każdy model Volvo jest teraz zelektryfikowany.

(TSz)
Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *