Volvo EX90 – nowy rozdział w historii marki

Model EX90 ma zapoczątkować w firmie Volvo serię nowych modeli, zbudowanych od podstaw i naszpikowanych nowymi technologiami. Taką samą rolę miał 8 lat temu model XC90 drugiej generacji. Od dłuższego czasu Volvo Cars zapowiadała jakie funkcje znajdą się na jego pokładzie, powoli odkrywając kolejne szczegóły. Dzisiaj w Sztokholmie nowy model ujrzał światło dzienne.

Zdaniem przedstawicieli marki, elektryczny model EX90 to nie tylko najbardziej zaawansowany samochód, jaki kiedykolwiek stworzyło Volvo – to bilet wstępu do szerokiej gamy usług i funkcji, które sprawią, że życie jego użytkowników stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Przy okazji szwedzka marka ogłasza nowe podejście do własności, niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup Volvo EX90 przez internet czy w salonie sprzedaży. Do wyboru jest własność, abonament bądź leasing.

Korzystanie z Volvo EX90 dodatkowo ułatwia aplikacja Volvo Cars na smartfony, czyli mobilna platforma, w której w jednym miejscu zgromadzono szeroką gamę usług i funkcji związanych z tym w pełni elektrycznym rodzinnym SUV-em.

We wnętrzu nowego elektrycznego flagowego SUV-a Volvo zainstalowano dwa jasne wyświetlacze, które zapewniają łatwy dostęp do wszystkich funkcji wraz z czytelnymi komunikatami dostosowanymi do sytuacji. Volvo EX90 posiada wbudowany szeroki pakiet aplikacji i usług Google, w tym funkcję zdalnego sterowania za pośrednictwem asystenta Google Assistant.

„EX90 odzwierciedla naszą wizję dużego rodzinnego SUV-a w erze elektryfikacji” – powiedział Jim Rowan, dyrektor generalny Volvo. „Model stworzony jako elektryczny i z pełnym oprogramowaniem pokazuje, w jakim kierunku będziemy rozwijać samochody Volvo w przyszłości w aspekcie bezpieczeństwa, wykorzystywanych technologii, zrównoważonego rozwoju, projektu i tworzenia bardziej osobistego doświadczenia dla każdego klienta”.

Pełna integracja funkcji ładowania na ogólnodostępnych stacjach z aplikacją Volvo Cars pozwala wybierać spośród setek tysięcy punktów ładowania na całym świecie, płacić za ładowanie i śledzić poziom naładowania dzięki łatwemu w obsłudze oprogramowaniu. Ponadto w systemie informacyjno-rozrywkowym na wyświetlaczu centralnym można sprawdzić dostępność punktów ładowania w czasie rzeczywistym za pośrednictwem Google Maps.

Volvo EX90 będzie korzystać z technologii Plug and Charge. Po udostępnieniu funkcji będzie można po prostu podłączyć samochód do ogólnodostępnej stacji ładowania, która obsługuje tę technologię, a ładowanie rozpocznie się automatycznie. Zostanie również uwzględniona możliwość płatności. Warto dodać, że jest to pierwszy model wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia umożliwiające ładowanie dwukierunkowe. Jest to technologia wykorzystująca akumulator samochodowy jako dodatkowe źródło energii, na przykład do zasilania domu, innych urządzeń elektrycznych lub innego elektrycznego samochodu Volvo. Funkcja ładowania dwukierunkowego początkowo dostępna będzie na wybranych rynkach.

Więcej na temat nowego elektrycznego Volvo napiszemy po pierwszych jazdach testowych tym samochodem.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *