Volkswagen Arteon – polskie ceny poznamy podczas Motor Show Poznań

Awangardowe gran turismo marki Volkswagen zadebiutuje w Polsce podczas Poznań Motor Show, które odbędą się w dniach 6-9 kwietnia 2017 r. Tego samego dnia sprzedawcy rozpoczną proces zbierania zamówień.

Pierwszego dnia trwania targów w Poznaniu, Volkswagen opublikuje cenniki Arteona. Dzień prasowy otworzy także nową szansę dla chcących zakupić ten model, bowiem Arteona będzie można zamówić w internecie. To pierwszy model Volkswagena oferowany w ten sposób. 30 egzemplarzy wraz z gwarancją otrzymania kluczyków na długo przed innymi już czeka na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Jest to jedyna możliwość, aby zamówić auto z pierwszej partii przeznaczonej na Polski rynek.

Volkswagen wyposażył Arteona między innymi w najnowszej generacji, sterowane gestami systemy multimedialne oraz w systemy wspomagające prowadzenie samochodu. Zarówno na autostradzie, jak i w miejskim korku Arteon potrafi poruszać się niemal autonomicznie. Aktywny tempomat sczytuje ograniczenia ze znaków drogowych i odpowiednio przyhamowuje auto. Samochód wyhamuje samodzielnie przed przeszkodą, kiedy kierowca się zagapi, ponadto przejmie kontrolę nad autem i bezpiecznie się zatrzyma, gdy prowadzący np. zasłabnie. Nowością są także reflektory Arteona, które komunikują się z systemem nawigacyjnym, dzięki czemu zakręty są doświetlane, zanim samochód wjedzie w łuk drogi.

Czytaj o światowej premierze VW Arteon podczas Salonu Samochodowego w Genewie 2017 >>>

Pod maską Arteona znaleźć można silniki o mocy od 150 do 280 KM zapewniające znakomite osiągi.

Ważna informacja dla wszystkich klientów instytucjonalnych, chcących zakupić nowy model niemieckiej marki – pierwszy przegląd zaplanowano dopiero po przebiegu 60.000 kilometrów. Jedyny koszt, który użytkownik Arteona będzie musiał ponieść do tego czasu będzie związany z wymianą oleju przy przebiegu ok. 30.000 km.

Oprócz Arteona, w hali 3a na stoisku o powierzchni 1000 metrów Volkswagen zaprezentuje najnowsze modele ze swojej gamy, wśród nich całą paletę Golfów, w tym klasyczne hatchbacki, rodzinne kombi, hybrydę plug-in oraz ekstremalnie szybkiego Golfa R. Ten ostatni dysponuje silnikiem o mocy 310 KM, który do 100 km/h rozpędza auto w 4,6 sekundy.

Źródło: Volkswagen