[VIDEO-RELACJA] Pierwsza jazda Menadżera Floty – test nowej Toyoty C-HR

„O dwóch takich, co ukradli Toyotę C-HR” – Redaktor Naczelny magazynu Menadżer Floty – Piotr Wielgus oraz Redaktor portalu auto.forbes.pl – Wojciech Sroczyński, w relacji z pierwszych jazd testowych nowym crossoverem japońskiego producenta.Oficjalna, europejska prezentacja tego modelu odbyła się kilka dni temu w Hiszpanii.

Toyota C-HR jest już dostępna w polskich salonach marki. Jej cena rozpoczyna się od 79 900 zł. Za tę kwotę klienci otrzymają samochód z benzynowym silnikiem 1.2 Turbo o mocy 116 KM, wyposażony między innymi w pakiet systemów bezpieczeństwa Toyota Safety Sense. W jego skład wchodzą układy wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych (PD), ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA) z funkcją powrotu na zadany tor jazdy (SC) oraz aktywny tempomat (ACC) i automatyczne światła drogowe (AHB). Poza tym w standardzie otrzymujemy choćby centralny zamek, elektrycznie sterowane wszystkie szyby i lusterka z podgrzewaniem, a także system audio, manualną klimatyzację i komputer pokładowy.

Silnik 1.2 Turbo to nie jedyna jednostka jaka może napędzać nową Toyotę. Dostępna będzie też odmiana o dwóch źródłach zasilania z najnowszym układem hybrydowym IV generacji. Jej cena rozpoczynać się będzie od 104 900 zł.

Egzemplarze dedykowane na rynek Starego Kontynentu będą wytwarzane w tureckich zakładach koncernu, w miejscowości Sakarya. Model C-HR będzie wytwarzany na tej samej linii produkcyjnej, na której powstają modele Corolla i Verso. To pierwszy pojazd z napędem hybrydowym produkowany w Turcji i pierwszy oparty na platformie TNGA (Toyota New Global Architecture), który będzie produkowany poza Japonią. W produkcję zaangażowany jest także zakład Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) w Wałbrzychu, który będzie dostarczał manualne skrzynie biegów dla wersji z silnikami 1.2 Turbo.

Czy nowy model Toyota Polska okaże się hitem sprzedażowym w Polsce? Czy nadaje się do flot firmowych? Tego dowiecie się między innymi rezerwując sobie zaledwie 5 minut na obejrzenie filmu.

Źródło: MF (jab)

Sprawdź też inne testy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *