Toyota PROACE Van – znamy polskie ceny

Toyota PROACE Van to nowy model w segmencie pojazdów użytkowych. W gamie znajdzie się m.in. wariant Compact, który jest najkrótszym autem w kategorii MDV (Medium Duty Vehicle).

Toyota PROACE Van jest dostępna w trzech długościach nadwozia, dwóch rozstawach osi i dwóch wersjach wyposażenia. Do wyboru jest pięć silników współpracujących ze skrzynią manualną i automatyczną. Samochody mogą zostać indywidualnie dostosowane do potrzeb, dzięki wielu konfiguracjom drzwi, okien i typów nadwozia oraz wyposażenia przestrzeni bagażowej.

Wszystkie wersje mają przesuwne drzwi boczne (w wersji Medium i Long są wystarczająco szerokie, aby zmieściła się euro paleta) oraz podwójne tylne drzwi otwierane na szerokość 180 stopni. Opcjonalnie występują także automatyczne boczne drzwi przesuwne. Tylne drzwi dzielone w proporcji 50:50 w standardzie mogą być zastąpione przez 3 alternatywne konfiguracje, poprawiające własności użytkowe samochodu.

Wersje nadwoziowe

Trzyosobowa Toyota PROACE Van Compact o długości 4,6 m jest najkrótszym autem w segmencie MDV (Medium Duty Vehicle) i plasuje się między segmentami CDV i MDV. W przestrzeni bagażowej o pojemności 4,6 m2, długości 2,1 m i szerokości 1,6 m można przewozić towary o masie do 1000 lub 1250 kg przy zwiększonej ładowności pojazdu. Najmniejszy PROACE jest dostępny z dwoma silnikami 1.6 D-4D o mocy 95 lub 115 KM.

Ceny zaczynają się od 73 000 zł netto (89 790 zł brutto) za wersję Life, zaś wersja Active jest tylko o 5900 zł netto droższa. PROACE Compact jest dostępny w wersjach częściowo i całkowicie przeszklonej oraz jako furgon.
PROACE Van Medium ma długość 4,9 m i rozstaw osi 3,2 m, co przekłada się na 2,5 m długości przestrzeni bagażowej i 5,3 m2 objętości. W zależności od wersji, maksymalna ładowność wynosi od 1000 do 1400 kg. PROACE średniej wielkości jest dostępny z pełną paletą silników w dwóch pojemnościach i pięciu wariantach mocy, od 95 KM do 180 KM.

Wersja Medium jest dostępna z nadwoziem furgon, jako półprzeszklony lub przeszklony van, z dwoma rzędami siedzeń, w wersji kombi i z platformą. Ceny zaczynają się od 78 400 zł netto (96 400 zł brutto) dla wersji Life i od 83 400 zł netto (102 580 brutto) dla wersji Active.

Wersja Long z tym samym rozstawem osi ma wydłużony tylny zwis, który zwiększa długość pojazdu do 5,3 m. Samochód jest dostępny jako furgon, półprzeszklony lub przeszklony van, wersja z dwoma rzędami siedzeń i kombi. Część bagażowa o długości 2,8 m i 1,6 m szerokości zapewnia objętość przestrzeni ładunkowej na poziomie 6,1 m3.

Maksymalna ładowność wynosi od 1200 do 1400 kg. Do wyboru są silniki o mocy 95 KM, 120 KM, 150 KM ze skrzynią manualną i 180 KM z przekładnią automatyczną. Najdłuższy PROACE Van w wersji Life kosztuje od 86 200 zł netto (106 020 zł brutto), zaś w wersji Active od 91 200 zł netto (112 170 zł brutto).

Wyposażenie

Podstawowa wersja Life ma centralny zamek, elektryczne szyby przednie, gniazdko 12 V na desce rozdzielczej, fotel kierowcy z podłokietnikiem, tapicerkę materiałową i pełną przegrodę przestrzeni bagażowej. W skład wyposażenia z dziedziny bezpieczeństwa wchodzą poduszki powietrzne chroniące kierowcę i 2 pasażerów, układ stabilizacji toru jazdy ESC, system wspomagający pokonywanie podjazdów HAC oraz system odcięcia paliwa w przypadku uderzenia i czujnik niezapiętych pasów bezpieczeństwa. Kierowcę w ekonomicznej jeździe wspomagają wskaźnik zmiany biegów i system Start&Stop, dostępny z niemal wszystkimi rodzajami silników.

Wersja Active została wzbogacona o klimatyzację oraz system audio ze zintegrowanym wyświetlaczem, Bluetooth i wejściem USB. Fotel kierowcy ma regulację wysokości i odcinka lędźwiowego. Samochód ma dodatkowe gniazdka 12V w schowku i z tyłu pojazdu. Przegroda przestrzeni ładunkowej jest w tej wersji przeszklona, a materiałowa tapicerka ma elementy winylowe, co zwiększa jej trwałość i ułatwia czyszczenie.

Wersja Active może zostać wyposażona w system Smart Cargo, który łączy otwieraną przegrodę z unoszonym przednim siedzeniem pasażera, aby zwiększyć długość przestrzeni bagażowej o 1,16 m, a ładowność o 0,5 m3. W ramach tej opcji samochód otrzymuje dodatkowy schowek pod środkowym fotelem pasażera i ruchomy stolik przyczepiony do oparcia fotela z uchwytem do bezpiecznego przytrzymywania przedmiotów takich jak dokumenty czy laptop.

Źródło: Toyota