[GENEWA 2017] Odnowiona Toyota Yaris, innowacyjne technologie i sport

Odświeżony model Yarisa na 2017 rok oraz jego sportową wersja, Yarisa GRMN. Do tego światowa premiera pojazdu i-TRIL Concept oraz pokaz wszystkich samochodów rajdowych i wyścigowych TOYOTA GAZOO Racing. Między innymi takie samochody będzie można zobaczyć na stoisku Toyoty podczas zbliżających się targów Geneva International Motor Show 2017.

Premiera nowego, znacząco zmodernizowanego Yarisa ma wzmocnić pozycję tego popularnego w całej Europie modelu dzięki bardziej dynamicznemu nadwoziu i wyższej jakości wykończenia wnętrza. Gama modelowa Yarisa zostanie rozszerzona o wersję sportową. Hot hatch Yaris GRMN jest inspirowany Toyotą Yaris WRC, który odnosi sukcesy w pierwszym po 17-letniej przerwie sezonie Toyoty w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Yaris GRMN jest napędzany turbodoładowanym silnikiem 1.8 l o mocy 210 KM.

i-TRIL Concept

Pojazd i-TRIL Concept zademonstruje z kolei wszechstronność badań Toyoty nad innowacyjnymi technologiami – przede wszystkim w dziedzinie autonomicznej jazdy, alternatywnych napędów oraz rozwiązań poprawiających jakość prowadzenia i zapewniających radość z jazdy. 3-miejscowy mikrosamochód z silnikiem elektrycznym będzie mógł poruszać się bez udziału kierowcy. Pojazd wykorzystuje technologię Active Lean, tę samą która podbiła serca kierowców miejskiego i-Roada w Grenoble oraz Tokio. Opracowany przez Toyota Motor Europe oraz studio ED2 i-TRIL stanowi alternatywę dla samochodów segmentów A i B, motocykli oraz innych pojazdów elektrycznych.

Toyota i motorsport

Toyota zaprezentuje także pełną gamę samochodów TOYOTA GAZOO Racing, marki reprezentującej japońskiego producenta w motorsporcie. Na wystawie znajdą się m.in. Yaris WRC, którym Jari-Matti Latvala walczy o zwycięstwo w Rajdowych Mistrzostwach Świata, TS050 Hybrid biorący udział w FIA World Endurance Championship, w tym w spektakularnym wyścigu Le Mans 24h, oraz samochody, które wystartowały w Rajdzie Dakar.

Salon Samochodowy w Genewie potrwa od 7 do 19 marca 2017 roku. Konferencja prasowa Toyoty będzie miała miejsce podczas dni prasowych 7 marca o 12:30 w hali 4.

Źródło: Toyota