Toyota Corolla Touring Sports – nowość od Toyoty

Toyota wywołała nie lada poruszenie pokazując w Genewie nową Corollę. Teraz przyszedł czas na zaprezentowanie odmiany Touring Sports. 

Toyota zmienia swoje oblicze. W końcu możemy zobaczyć nową, odważną stylistykę zewnętrzną, jak też bogatszą paletę jednostek napędowych z mocną hybrydą na czele. Co ciekawe prezentowany model Corolla Touring Sports jest zastępcą Avensisa kombi.

Stylisytcznie auto prezentuje się na prawdę dobrze. Toyota zaczęła odchodzić od swojego starego stylu projektowania pojazdów. Najlepszym przykładem jest właśnie nowa Corolla Touring Sports, która została tak narysowana, iż „kufer” nie wygląda jak doczepiony. Dodatkowo lekko poprowadzone przetłoczenia, wzdłuż linii bocznej dodają walorów wyglądowych.

Nowy model jest na prawdę duży. Jego rozstaw osi jest taki sam jak w Avensisie kombi (2700 mm). Dzięki temu na tylnej kanapie ma być najwięcej miejsca w segmencie. Dodatkowo objętość bagażnika ma wynosić 598 litrów.

Do napędu mają posłużyć trzy jednsotki benzynowe: 1.2 Turbo o mocy 116 KM, hybrydowa 1,8l (122 KM) oraz najmocniejsza i również hybrydowa 2.0 l, generująca 180 KM. Warto również wspomnieć, że tylne zawieszenie jest wielwahaczowe. Ma to wpłynąć na stabilność auta przy przewożeniu bagaży.

Auto zostanie zaprezentowane podczas tegorocznych targów w Paryżu.