Sześć nowych modeli EQ w gamie Mercedesa

W przyszłym roku pojawi się elektryczny Mercedes EQS, czyli pierwszy model zbudowany z wykorzystaniem nowej architektury dla pojazdów zasilanych prądem. Wkrótce pojawią się kolejne pojazdy bazujące na tej platformie: limuzyna EQE oraz odmiany SUV modeli EQS i EQE. Nowości można spodziewać się także w klasie aut kompaktowych: jeszcze w tym roku rozpocznie się produkcja EQA, czyli elektrycznego „brata” GLA, a w 2021 r. dołączy do niego model EQB.

Nowa generacja samochodów elektrycznych, nad którymi pracują konstruktorzy marki Mercedes-Benz, bazuje na skalowalnej architekturze, którą można zastosować w wielu seriach modelowych – od limuzyn po duże SUV-y. Dzięki modułowej konstrukcji zmianom podlegają: rozstaw osi i rozstaw kół, a także inne elementy składowe (zwłaszcza akumulatory).

W roku 2021 czeka nas premiera Mercedesa EQS. Według wiarygodnych źródeł, samochód będzie inaczej stylizowany od „eski” z napędem spalinowym, zaś dzięki zgromadzonej w akumulatorach energii elektrycznej można będzie przejechać dystans nawet do 700 kilometrów (pomiar według normy WLTP).

Rodzina elektrycznych modeli niemieckiej marki powiększy się o limuzynę EQE, która – podobnie jak wyżej pozycjonowane EQS – oferowana będzie również w wersji z nadwoziem stylizowanym na SUV-a. Natomiast jeszcze w tym roku niemiecki koncern rozpocznie produkcję seryjną Mercedesa EQA, do którego w 2021 dołączy model EQB.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *