Škoda Vision X – hybrydowy koncept crossovera zadebiutuje w Genewie

Model Vision X to projekt miejskiego crossovera, który w pyszłości ma pozwolić marce zagospodarować część rynku w obszarze napędzanych alternatywnie aut tego segmentu. Koncept czeskiego producenta nawiązuje tym samym do programu „Strategia 2025”.

Do 2025 roku, Škoda Auto, poza samochodami w pełni elektrycznymi, oferować będzie także modele hybrydowe typu plug-in. Wówczas co czwarty pojazd jaki marka dostarczać będzie na całym świecie, zostanie wyposażony w jeden z tych właśnie typów napędu.

Hybrydowy model koncepcyjny to zapowiedź modelu, który ma stanowić kolejne narzędzie do odnoszenia sukcesów marki w segmencie SUV. Škoda Vision X ma kompaktowe proporcje nadwozia, antracytowy dach z panoramicznym oknem oraz dwudziestocalowe obręcze kół. Wnętrze ma definiować nowy język stylistyczny marki. Szeroka, ergonomicznie zaprojektowana deska rozdzielcza zwraca uwagę dominującym, kolorowym wyświetlaczem. Z jego poziomu w prosty i intuicyjny sposób można uzyskać dostęp do usług z zakresu connectivity. Oświetlone elementy wykonane z kryształowego szkła, w połączeniu z kolorowym wyświetlaczem tworzą nastrojowe efekty świetlne we wnętrzu samochodu.

Więcej o nowym koncepcie czeskiego producenta dowiemy się podczas marcowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Źródło: Škoda
oprac. MF/jab