[GENEWA 2017] Škoda poprawiła model Citigo

Na wiosnę 2017 roku Škoda przygotowała pakiet zmian dla najmniejszego modelu w swojej ofercie, miejskiego Citigo. Modyfikacje zostaną wprowadzone zarówno na zewnątrz i wewnątrz samochodu. Gama jednostek napędowych nie zmieni się. Odświeżoną wersję producent pokaże oficjalnie na zbliżającym się salonie samochodowym w Genewie. 

Škoda Citigo po liftingu będzie wyróżniać się zmodernizowanym przodem. Nową twarz modelu buduje przeprojektowana maska, grill oraz zderzak z wbudowanymi światłami przeciwmgłowymi, opcjonalnie wyposażonymi w funkcję doświetlania zakrętów. Po zmianach Citigo zyskało 34 mm długości, rosnąc do 3597 mm. Szerokość i wysokość pięciodrzwiowej wersji pozostają na niezmiennym poziomie odpowiednio 1645 i 1478 mm.

Po raz pierwszy do standardu dla wersji Ambition trafią przyciemniane klosze tylnych świateł. Dla wersji wyposażenia Style i Ambition dostępne są pakiety kolorystyczne, dzięki którym lusterka boczne i dach wykończone są kontrastującą z resztą nadwozia bielą lub czernią. Przednie reflektory wyposażone są w światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED, podczas gdy zamontowane poniżej lampy przeciwmgłowe opcjonalnie wyposażane są w funkcję doświetlania zakrętów, która wykorzystuje pojedyncze światła do oświetlenia kierunku, w którym kierowca skręca z prędkością do 40 km/h.

Wśród nowych możliwości stworzenia swojego własnego, zindywidualizowanego wyglądu nadwozia pojawił się lakier Zieleń Kiwi oraz nowe 15-calowe obręcze kół ze stopów metali lekkich, wykończone w kolorze srebrnym i antracytowym, przeznaczone dla wersji wyposażenia Style. Przeprojektowany zestaw zegarów na desce rozdzielczej dostępny jest w dwóch wersjach i obejmuje prędkościomierz, obrotomierz oraz wskaźnik paliwa. Z listy opcji modelu można wybrać wyświetlacz Maxi-DOT o wysokiej jakości obrazu oraz czujniki zmierzchu i deszczu.

Źródło: Škoda