Salon w Genewie – Elektryczna ofensywa Renault

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie. Czas więc na kolejne zapowiedzi światowych premier, które czekają nas podczas tej prestiżowej imprezy. Grupa Renault zapowiada prezentację elektrycznego, koncepcyjnego modelu MORPHOZ, który ma być ilustracją wizji mobilności jutra. Na stoisku francuskiego producenta pojawią się również nowe Twingo Z.E. i Mégane Grandtour E-TECH Plug-In. Będzie także elektryczna Dacia oraz koncepcyjny model Alpine A110 SportsX.

Renault pokaże w Genewie elektryczny concept-car MORPHOZ, który jest ilustracją wizji mobilności jutra i wg producenta – dostosowuje się do potrzeb, pragnień i sposobu użytkowania każdego klienta. Zapowiada też kierunek, w jakim będzie zmierzać nowa gama modeli elektrycznych Renault, która pojawi się w najbliższych latach.

Renault – elektromobilność dla wszystkich

Co ciekawe, Renault zaprezentuje na swoim stoisku wyłącznie elektryczne modele. Będzie to pełna gama ośmiu samochodów, łącznie z nowym Twingo Z.E., którego światowa premiera odbędzie się właśnie na salonie genewskim. W trzech flagowych modelach marki: nowym Clio, Capturze i Mégane Grandtour – pojawi się innowacyjna oferta napędów hybrydowych oraz hybryd typu Plug-in E-TECH. Na salonie w Genewie zostanie po raz pierwszy pokazany nowy Mégane Grandtour E-Tech Plug-in. W odpowiedzi na różnorodne oczekiwania użytkowników, w tym klientów biznesowych, powróci też Kangoo Z.E Concept. To wersja studyjna elektrycznego samochodu miejskiego, która zapowiada nową gamę Kangoo, która pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.

Dacia na prąd

Marka Dacia otwiera nowy rozdział swojej historii i rozpoczyna elektryczną rewolucję. Firma wchodzi do segmentu samochodów elektrycznych i zaprezentuje w 100-procentach elektryczny model koncepcyjny. Rumuńska marka wykorzystuje ponad 10-letnie doświadczenie Grupy Renault w produkcji samochodów elektrycznych.

Trzeba dodać, że Dacia jest jedynym producentem samochodów, który oferuje pełną gamę samochodów z podwójnym napędem benzyna-LPG pod nazwą ECO-G we wszystkich modelach przeznaczonych dla klientów indywidualnych. W Genewie zaprezentowany zostanie także nowy silnik TCe 100 ECO-G, a z okazji 15-lecia marki na rynku europejskim na salonie zobaczymy również jubileuszową, limitowaną serię Anniversaire.

Alpine ― dwie serie limitowane i nowy koncept

W tym roku Alpine ponownie pojawi się na salonie w Genewie i zaprezentuje kolejne modele gamy A110 z dwiema nowymi seriami limitowanymi. Na stoisku pojawi się również Alpine A110 SportsX. Ten koncepcyjny samochód jest owocem współpracy działu projektowego i konstrukcyjnego Alpine. Inspiracją dla niego były wersje rajdowe A110, a w szczególności model, który zwyciężył w Rajdzie Monte Carlo w 1973 roku.

(TSz)
Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *