Ruszyła przedsprzedaż modelu Toyota C-HR

Ruszyła przedsprzedaż modelu Toyota C-HR. Jest to pierwsze auto w historii japońskiej marki, które można zamówić przez internet.

Cennik C-HR rozpoczyna się od 79 900 zł. Za tę kwotę klienci otrzymają samochód z benzynowym silnikiem 1.2 Turbo o mocy 116 KM, wyposażony między innymi w pakiet systemów bezpieczeństwa Toyota Safety Sense. W jego skład wchodzą układy wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych (PD), ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA) z funkcją powrotu na zadany tor jazdy (SC) oraz aktywny tempomat (ACC) i automatyczne światła drogowe (AHB). Poza tym w standardzie otrzymujemy choćby centralny zamek, elektrycznie sterowane wszystkie szyby i lusterka z podgrzewaniem, a także system audio, manualną klimatyzację i komputer pokładowy.

Silnik 1.2 Turbo to nie jedyna jednostka jaka może napędzać nową Toyotę. Dostępna będzie też odmiana o dwóch źródłach zasilania z najnowszym układem hybrydowym IV generacji. Jej cena  rozpoczynać się będzie od 104 900 zł.

Na otwarcie sprzedaży modelu C-HR, Toyota wprowadziła bogato wyposażoną edycję limitowaną Prime wersji Dynamic i Prestige. Standardem dla tego wariantu są m.in.: reflektory z automatyczną regulacją, lampy przeciwmgielne, system multimedialny Toyota Touch 2 z 8-calowym, dotykowym ekranem oraz kamerą cofania, nagłośnienie Premium Audio JBL z 8-kanałowym wzmacniaczem, ośmioma głośnikami i subwooferem (pakiet PREMIUM AUDIO JBL). Poza tym są też takie elementy jak elektryczne podgrzewanie kierownicy i uruchamianie samochodu przyciskiem w desce rozdzielczej.

Pierwszy raz w historii przedsprzedaż nowej Toyoty odbywa się nie tylko w sieci dilerskiej ale też przez stronę internetową toyota.pl/c-hr, która ruszyła 1 września. Oficjalnie sprzedaż modelu ma się rozpocząć dopiero w 2017 roku. Aby zarezerwować auto wystarczy wpłacić zaliczkę. Jeżeli pojazd nie będzie spełniać oczekiwań to zostanie ona bezstratnie zwrócona.

Źródło: Toyota