Premierowa Toyota RAV4

Pierwszego dnia targów New York International Auto Show, Toyota zaprezentowała najnowszą wersję modelu RAV4.

Podczas targów New York International Auto Show 2018, Toyota przedstawiła piątą generację modelu RAV4. Jest to wersja RAV4 zbudowana na platformie Toyota New Global Architecture.

W nowej odsłonie modelu zmniejszony został przedni i tylny zwis, za to rozstaw osi zwiększono o 30 mm, co umożliwiło powiększenie kabiny i uzyskanie wyższego komfortu wnętrza. Przestrzeń bagażowa jest nie tylko większa, ale i bardzo funkcjonalna dzięki składanym tylnym siedzeniom, podwójnej podłodze i bocznym siatkom. Samochód został poszerzony do 1855 mm, co również wpłynęło na powiększenie kabiny.

Nowa Toyota RAV4 będzie dostępny z dwoma jednostkami napędowymi TNGA, odznaczającymi się mniejszym zużyciem paliwa i większą mocą w stosunku do stosowanych w obecnym RAV4. Hybrydowa jednostka napędowa z 2,5-litrowym silnikiem cechuje się oszczędnością paliwa, małą emisją niepożądanych substancji oraz cichą pracą z większą mocą. Samochód będzie również dostępny z nowym, dwulitrowym silnikiem benzynowym oraz manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

Dla wersji hybrydowej Toyota opracowała nowy system napędu elektrycznego, wyróżniający się efektywniejszym wykorzystaniem energii. Drugi silnik elektryczny napędzający tylne koła generuje duży moment obrotowy przy obniżonych stratach energii. System napędu na wszystkie koła udoskonalono także w wersji konwencjonalnej z dwulitrowym silnikiem benzynowym, stosując podwójne sprzęgło i odłączanie tylnego mostu w wersji z automatyczną skrzynią biegów.

Premierowa Toyota RAV4 pojawi się na europejskim rynku na początku 2019 r.

Źródło: Toyota