Premiera SKODY KAMIQ już niebawem na targach w Genewie

SKODA prezentuje szkice nowego modelu. Nowy SUV wzbogacony jest o kilka nowości, w tym pierwsze w historii designu SUV-ów SKODY dzielone przednie reflektory ze światłami do jazdy dziennej w ich górnej części. Premiera modelu odbędzie się na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie w dniach 5 do 17 marca.

Wygląd nowego, miejskiego SUV-a SKODY definiuje szeroka osłona chłodnicy z podwójnymi listwami, typowa dla designu marki. Linia maski płynnie przechodzi w nadwozie optycznie wydłużając pojazd i idealnie współgrając z dynamiczną linią dachu. Solidny,srebrny przedni spojler przypomina o terenowym charakterze SUV-a. Największym wyróżnikiem jest premierowa, dwuczęściowa konstrukcja reflektorów LED ze światłami do jazdy dziennej, umieszczonymi nad głównymi reflektorami. Soczewki reflektorów z diodami LED zwiększają atrakcyjność samochodu. Ponadto KAMIQ jest pierwszym modelem SKODY, który wyposażony został w dynamiczne kierunkowskazy zarówno z przodu, jak i z tyłu.

„W naszym nowym miejskim SUV-ie KAMIQ wprowadziliśmy zupełnie nową konfigurację reflektorów. Tego typu dwuczęściowe reflektory zostały zastosowane po raz pierwszy właśnie w SKODZIE KAMIQ. Nadają nowemu SUV-owi niepowtarzalny wygląd i stanowią kolejną interpretację naszego języka designu SUV-ów” – komentuje Oliver Stefani, główny projektant marki ŠKODA.

Wysoka, mocna linia maski robi wrażenie. Większy prześwit, duże koła i dyfuzor podkreślają uterenowiony charakter SKODY KAMIQ. Wyważone proporcje, czyste linie i nowoczesny design wzmacniają dynamiczny, sportowy wygląd modelu. SKODA KAMIQ będzie pierwszym modelem  w Europie z napisem SKODA znajdującym się na środku pokrywy bagażnika zamiast klasycznego logo marki, znanego z innych modeli.