Pierwszy zelektryfikowany Bentley zadebiutuje w Genewie

To jedna z pierwszych, potwierdzonych premier, które odbędą się podczas salonu samochodowego w Genewie w 2018 roku. Obóz marki Bentley donosi, że podczas najważniejszych targów odbywających się na Starym Kontynencie, przedstawi wersję plug-in hybrid modelu Bentayga, przedstawiciela klasy SUV.

Bentayga Hybrid będzie pierwszym zelektryfikowanym pojazdem ultralekkim marki Bentley. W ten sposób zapoczątkuje wprowadzenie na rynek hybrydowych wersji plug-in z całego asortymentu, tak jak brytyjski producent obiecał rok temu.

Przewiduje się, że hybrydowy układ napędowy będzie podobny do tego jaki znajdziemy w hybrydowym Porsche Panamera E-Hybrid. Napęd współpracuje z 2,9-litrowym V-6 z silnikiem elektrycznym o mocy 136 KM i osiąga łączną moc 462 KM. SUV-em Porsche można podróżować w odległości do 48 km (30 mil) z wykorzystaniem samej energii elektrycznej.

Bentley stopniowo zwiększał wybór silników w Bentaydze, od czasu premiery samochodu pod koniec 2015 roku, kiedy to SUV zadebiutował pod maską z 12-cylindrową wersją benzynową. Model diesla V8 zadebiutował na początku zeszłego roku, a marka Volkswagen Group wprowadzi w styczniu turbodoładowany model benzynowy V8. Model hybrydowy typu plug-in trafi do sprzedaży w drugiej połowie roku – zapowiadają włodarze marki.

Bentayga stała się najpopularniejszym modelem marki, ze sprzedażą 5 586 w 2016 r. Producent nie opublikował danych za rok 2017, ale ogólna sprzedaż marki spadła nieznacznie na poziomie 7 498 w okresie od stycznia do września ubiegłego roku.

Następnym modelem, który zyska hybrydowy układ napędowy będzie nowy Continental GT. Póki co jednak data ewentualnej premiery rynkowej tego samochodu pozostaje tajemnicą.

Źródło: Automotive News Europe
oprac. MF/jab