[PIERWSZA JAZDA] Nissan Micra – piąta generacja na horyzoncie

Nissan Micra to najmniejszy samochód z gamy japońskiego producenta. Mimo dość małych rozmiarów stanowi on znaczący filar sprzedaży marki. Czy nowa generacja okaże się być lepsza od poprzedników?

Najnowsza generacja Micry ma wprowadzić ten model na zupełnie nowy poziom. Nowa stylistyka oraz zaawansowane systemy zaimplementowane w pojeździe to tylko mała część nowości jaka została przygotowane przez producenta. Aby przekonać się czy tak jest wybraliśmy się w podróż aby na własnej skórze przekonać się czy jest lepiej.

Już sam wygląd pojazdu dużo zdradza. Został on całkowicie przeprojektowany, i dobrze. Do tej pory musieliśmy godzić się z „bułeczkowatą” bryłą nadwozia. Teraz została ona poprawiona i nawiązuje do swoich większych braci. Ostrzejsze linie, bardziej opływowy kształt sprawiły, że mała Micra otrzymała charakter, którego tak w tym pojeździe brakowało.

Poprawiono również wnętrze. Wykonano je ze zdecydowanie lepszych materiałów oraz dołożono wiele ciekawych dodatków. Przede wszystkim w centralną cześć deski rozdzielczej wkomponowano ciekłokrystaliczny, dotykowy ekran. Obsługuje on m.in. kamerę cofania, multimedia i nawigację.

Do napędu nowej Micry wybrano trzy jednostki napędowe. Dwie benzynowe: 0.9 litra 90 KM, 1.0 litra 73 KM oraz Diesel 1.5 dCi 90 KM. Podczas jazd próbnych mieliśmy okazję przetestować najmocniejszy wariant z silnikiem o zapłonie iskrowym.

Warto dodać, że cennik auta powinien być znany z początkiem lutego. Natomiast pierwsze egzemplarze przyjadą do Polski z początkiem kwietnia.

Więcej informacji o nowym Nissanie Micra będzie można przeczytać w marcowym numerze Menadżera Floty.

Maciej Gis
Źródło: Menadżer Floty

Wideo

Menadżer Floty: Szkolenie Hybrydowa Flota - Czy to się opłaca?
!! Wyprzedzamy nowotwór
Menadżer Floty w Genewie - TOYOTA
Menadżer Floty w Genewie - LEXUS
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności